Zahájení sezóny - klubové setkání

16.03.2011 13:25

Je tradičním zvykem, že kluby RC sportu pořádají na ukončení sezóny sumarizační večeře, bilancování sezóny a mírné schůzování s plány dál. My jsme se rozhodli, že to uděláme trošku jinak a půjdeme na večeři před startem sezóny. Vybral jsem restauraci Ambiente Brasileiro, protože klubovou nepsanou tradicí je, že každý se musí dokázat postavit jídlu čelem. Skvělá kvalita jídla ve spojení s neomezenou konzumací byla tou správnou výzvou. 

Sešli jsme se v hojném počtu dvaceti osob, což je drtivá většina klubu a mírné překvapení pro organizátora, protože jsem čekal, že nás půjde maximálně deset. 

Večer začal tradičně postupným příchodem osazenstva, ty co přišli dostatečně brzo, se nezdráhali a vzali útokem předkrmový bar, naložili si sushi, nakládané žampiónky, nějaký ten losovoý tataráček, něco parmazánu a pozvolna se začalo jíst. Brazilská restaurace nabízí velký výběr drinků a jasně zde vedlo Mojito ve svojí klasické mutaci. 

Po naplnění kapacity jsme dali pokyn a bodří pánové z obsluhy nás začali futrovat jídlem, začátek tradiční drůbež obalená slaninkou, nějaký ten losos s maracujovou omáčkou, sem tam kreveta a hlavně to, proč se do Brasileira chodí – hovězí. Mezižeberní sval, který vyhrál večerní award za nejlepší chuť a konzistenci, fillet minon, nějaká ta roštěná a samozřejmě hrb z brazilského býka cupim. Následně po úvodní smršti přišlo malé přibrždění v podobě grilovaného ananasu, který podporuje trávení a zároveň chutná naprosto úžasně. 

Další kolo zahrnovalo jehněčí, vepřovou klobásku z grillu, více krevet, nějaké ryby z Nilu a kachní prsíčka na tymiánu, posledním krokem na cestě k smrti přejedením byly panenky na plátu a na úplný konec jsme si neodpustili dezert, jahody a vanilková zmrzlina, nebeský dezert z papayi nebo zmrzlinovou kouli obalenou v pistáciích zalitou holandskou čokoládou. 

Postupně se společnost začala vydávat na přejedené cesty domů, hledat tablety na trávení, nebo se jen uložit na kanape a tiše funět. Ohlasy byly na tento zážitek, který byl pro některé sladké poprvé, velmi pozitivní a rozhodně to nebylo naposledy, kdy jsme se jako klub vydali na tyto slavnosti obžerství.

- Jerry -

 


 

 

Zpět

Vyhledávání