RC Tour de France - den první

26.06.2011 22:22

V uplynulých dnech absolvovali někteří členové klubu společně s dalšími českými zástupci závody ve Francii, konkrétně Mistrvoství Evropy B v Lyonu a Kyosho Masters v Paříži. Z této takřka čtrnáctidenní cesty vám teď přinášejí poznámky a zážitky den po dni v podobě seriálu nebo chceteli deníku.

Čtvrtek 9. června

Původně naplánovaný odjezd v středeční podvečer se nepovedl a tak se scházíme k finálnímu složení závodní bagáže až před půlnocí. Pracovní nasazení některých z nás je až neuvěřitelné, ale nevadí máme dostatečnou rezervu.

Naložení jsme prakticky na doraz a v sestavě Pavel Braun a kompletní mužská část rodiny Kapičkoví – tedy Zdeněk Honza a Tomáš. Vyrážíme k nejbližší čerpací stanici a s doplněnou nádrží najíždíme na Praze 10 na dálnici. Je 0:49 a provoz umožňuje cestovat rychlostí vyhovující posádce i obytnému vozidlu. Musím přiznat, že dobržďování lehce přeloženého karavanu bylo mnohdy adrenalinovým zážitkem. 

Na rozvadovské pumpě doplňujeme pohonné hmoty a krátce před třetí hodinou překračujeme hranice. Na obchvatu Norimberka jsme se rozhodli přespat a pokračovat v cestě až ráno. Máme za sebou takřka třetinu cesty.

Vyspinkaní, pokračujeme v cestě a kocháme se krajinou míjející se za okny karavany. Cesta ubíhá a nebýt omezení na opravovaných úsecích byla by i dost fádní. 

Odpoledne překračujeme hranice z Německa do Francie a volíme cestu mimo placené úseky dálnic v domnění, že uvidíme víc z Francie. Opak je pravdou a jedeme cestou střídající převýšení a krom několika malebných vesniček není tady nic moc záživného. Cesta ubíhá pomalu a tak se 100 km před Lyonem vracíme zpět na dálnici a frčíme dál. Na místo přijíždíme krátce před 19. hodinou. Na tachometru máme 1124 ujetých kilometrů. Dráha je situovaná hned vedle dálnice a sousedí s velkým Lyonským letištěm. Tady na nás již čeká zbytek české výpravy. Registrace sice končí až po 8. hodině večerní, ale pro nápor ji necháváme na ráno a věnujeme se umístění karavanu do připraveného kempu. Za kempování platíme 45 € a máme k dispozici veškerý potřebný komfort včetně sprch. Od dráhy nás dělí fotbalové hřiště. Unaveni po cestě odbudeme nutnou hygienu a dojídáme zbytky potravy určené na cestu. Jdeme spát. 

 


 

Zpět

Vyhledávání