RC Tour de France - den pátý, Lyon testování

04.07.2011 12:34

Pondělí 13. červen

Vstáváme za štěkotu psa, přestože není kam spěchat. Přesouváme stoly a židle přímo k dráze a přejíždíme i s naším obytným vozem. Armujeme přímo  u dráhy a  s nejnutnějšími věcmi se zabydlujeme v krytých depech, která ještě včera byla plná jezdců dychtících po co nejlepším umístění. Zmizely reklamy, vlajky a vše co zpestřuje a dělá závodiště zavodištěm pro mistrovství evropy. Hlavně zmizeli lidi a zůstala jen hrstka z toho co jsme tu včera mohli vidět. Společně s námi přijel testovat Joseph Qugraine a další, převážně místní, borci. Dochází nám, že je nejspíš volný den a tak je na dráze stále pět až deset jezdců.

Přijela se sem podívat i část švédské výpravy, ale ti se nakonec loučí a odjíždí. Přeci jenom to mají kus cesty. My se věnujeme ještě zkoušení několika připravených setupů. Po pravdě řečeno, jezdit tak jako dnes během Eura mohlo by být vše trochu jinak. Odpadá nervozita a naježděné kola během víkendu jsou znát. Hlavně neděláme chyby, což byla jak se ukázalo v nedělním finále důležitá složka pro úspěch.

Dráha je sice rozbitá ale nám již problémy nečiní a nemůžeme se nabažit. Jen kdyby jsme měli něco podobného za domem v Praze. Připravujeme se na další závod. Trápí nás nastavení motorů. Zatím co se po mravenčí práci daří nastavit Tomášův motor na maximální výkon, Pavlův motor stále reaguje na zásah šroubováku jinak než je žádoucí.

Je večer a zůstáváme na dráze sami. Všichni odjeli do svých domovů a my se věnujeme přípravě modelů na závod v Paříži. K dispozici máme kompletní vybavení depa – vodu, el. proud a vzduch. Auta jsou komplet nachystána. Den odchází až kolem desáté večerní hodiny a my se přesouváme ke karavanu a připravujeme něco k snědku před spaním. Stále hodnotíme, studené pivo přišlo vhod a něco tvrdšího se také našlo….

 


 

Zpět

Vyhledávání