RC Tour de France - den jedenáctý, finále KYOSHO MASTERS

12.07.2011 22:08

Neděle 19. červen

Nervozita nás vyhání z postele a po rychlé snídani se přesouváme na dráhu. Start elekter je naplánovaný hned jako první jízda. Jedou se celkem tři finálové jízdy v průběhu dne po 10 minutách. Před polednem startuje svoje čtvrtfinále Pavel, i když si na dráze vede zkušeně nakonec ho od postupu dělí pár vteřin a tak svoji premiérovou účast na Masters končí. Následuje trénink semifinalistů kategorie Elite. Tady Honza po pár kolech zastavuje s vypadlou přední poloosou. Po rychlé opravě se vrací zpět na dráhu, ale závada se opakuje. Trénink končí a my máme zamotanou hlavu ze vzniklé závady. Závadu konzultujeme se zkušenými kamarády, avšak jednoznačné stanovisko se nedaří najít. Nakonec řešíme závadu výměnou poloosy a to se ukazuje později jako vyhovující. Další je na řadě semifinále Expert ve kterém startuje Tomáš. S přehledem dominuje jízdě a neohroženě krouží s velkým náskokem po dráze. Situaci dramatizuje v nájezdu do posledního kola prasklé přední rameno. Vedení neudržel, ale velký náskok nakonec vystačí s přehledem na 2. místo. V semifinále Elite se Honza drží zkušeně s rychlejšími jezdci, ale na postupové pozice nedosáhne. Cílem projíždí sice ve stejném kole jako postupující, ale se ztrátou cenných vteřin. Posledním želízkem v ohni tedy zůstává finále ve kterém jede Tomáš. Výhodná startovní pozice a vydařený start, Tomáš jede na druhém místě. Po většinu finálové jízdy musí čelit atakům domácího jezdce, i po tvrdých nájezdech mnohdy za hranicí regulérnosti se vždy po nasazení vrací zpět do boje o druhou pozici. Toho využívá vedoucí  jezdec a v klidu odjíždí stejně tak jako čtvrtý v pořadí, který se přibližuje k bojující dvojici. Poslední atak dvě kola před koncem má však za následek opět převrácení Tomášova modelu a dlouhé čekání na pomoc nasazovače. Vize dobrého umístění se tak rozplynula a na Tomáše zbývá jen místo těsně pod bednou. V elektrách po třech finálovkách obsazujeme 7. (Honza), 9. (Zdeněk) a 11. (Tomáš) umístění. Tomáš dvě ze tří jízd bohužel nedokončil. 

Přebíráme ceny a pamětní plakety připravené pro všechny účastníky. Nezbytné focení, vše máme již zabaleno a už se pomalu chystáme vyrazit. Hned po závěrečném ceremoniálu se loučíme a těšíme se na příští, již  XIV. ročník. Přeci jenom je to závod, který se dá řadit mezi ty nej v celé Evropě. 

Cesta do Prahy měří více jak 1000 km a potřebovali by jsme být doma ještě před osmou. Tomáše čeká škola a Honzu zaměstnání. S Pavlem se střídá za volantem Zdeněk a jedeme v kuse, jen s krátkými zastávkami na tankování. I příprava večeře probíhá za jízdy. Cesta ubíhá bez problémů a ráno jsme v Praze krátce po osmé. Vracíme se do reality všedních dnů a těšíme se na další závodní putování po Evropě, které na sebe nenechá dlouho čekat ….

Zpět

Vyhledávání