RC Tour de France - den čtvrtý, finále Euro B

03.07.2011 15:08

Neděle 12. Června

Slibovaní cvrčci nedorazily a tak se opět za štěkotu psa probouzíme do finálového dne ve stejném scénáři jako dny minulé. Startujeme do svých finálových jízd postupně. 

Jak správně řekl Jirka Mára st. po odjetí poslední jízdy: teď máme nastaveno, natrénováno a mohli by jsme začít závodit. Pozdě. Chybějící warm up je určitě tím hlavním důvodem, že jsme nedokázali prosadit lépe.

Začíná Honza Domanský ve finále 1/64 10. místem (celkově 101.), Tomáš Kapička ve finále 1/16 končí na 5. místě (celkově 57.). Přestože větší část finálovky s přehledem vede je mu osudné poslední tankování. Špatný nájezd do depa, dlouhý tank a následná série chyb po výjezdu odmazaly výrazný náskok. Soupeřův atak v nájezdu na cílovou rovinku maří veškeré naděje na postup hned v dalším kole. Okamžitý protest byl zamítnut. Honza poté v osmifinále dojíždí jako desátý (celkově 50.) a Jirka Mára končí ve čtvrtfinále také na místě 10. (celkově 30.)

Ještě před startem semifinálových jízd nás opouští Márovi a s nimi i Honza, který musí alespoň na několik dní do Prahy. Sledujeme semifinálové a finálové boje – bilancujeme. 

Je dobojováno, focení, balení a je po všem. Přijímáme nabídku s možností přespání na kempovém místě s pondělním testováním na mistrovské dráze. S nadšením přijímáme a zůstáváme.

Organizaci závodu hodnotíme jako veskrze výbornou. O jezdce bylo dobře postaráno a dráze lze vytknout snad jen to, že nám trvalo dlouho se na ni aplikovat. I přes to, že se zdá dost rozbitá nebo spíš nerovná slyšíme z úst teamových jezdců, že je tomu naopak. Dle výsledků vypadá, že nejvíce vyhovovala podvozkům Mugen!?

 


 

Zpět

Vyhledávání