RC Arena Offroad Meeting (13.-16.10.), Itálie Voghera

17.11.2011 11:46

Sezóna venkovních závodů již neodvolatelně skončila a tak závodníkům většiny kategorií nezbávý než se přesunout pod střechu. Bohužel v našich luzích a hájích není žádná stabilní halová dráha. Navíc většina tuzemských závodů se koná na koberci na provizorní trati, která se postaví v den závodu a také se ten samý den zase zbourá. Pro závodníka v kategorii 1:8 je to tak pouze částečná náhrada za venkovní poježdění na klasickém hliněném povrchu na dráze která obsahuje skoky a další záludnosti.

Již tradiční podnik Arena Offroad Meeting v Italské Vogehře se trochu vymyká klasickému halovému závodu. Jede se totiž na hlíně. A tak není divu že tento podnik navštěvuje řada zahraničních špičkových jezdců. Letos se závod uskutečnil v termínu 13. až 16. října. Závodilo se ve třech kategoriích a to 1:8 IC Buggy, 1:8 Buggy E a 1:8 Truggy. Na startu se kromě kompletní italské špičky objevilo i několik předních evropských jezdců jako Elliot Boots, Darren Bloomfield, Yannick Aigon či Simon Willets. Náš klub zde měl nakonec jediného zástupce a to v podobě Plamena Sokolova, který neúnavně sbírá zkušenosti a zlepšuje své jezdecké dovednosti.

Kvalifikaci v kategorii buggy zpočátku ovládl Yanick Aigoin, celkově však první příčku musel nakonec přenechat Darren Bloomfieldovi, který se dvěmi vítězstvími nakonec celkově vyhrál a porazil Yanicka o pouhé dva body. Třetí skončil nakonec Riccardo Rabitti a čtvrtý pak Elliot Boots, který se nově s podvozkem Kyosho stále zlepšuje. Co nedosáhl v kategorii Buggy to se povedlo Yanickovi Aigoinovi v kategorii Truggy. Zde jasně ovládl kvalifikační jizdy a s přehledem zvítězil. Podobný kousek se pak povedl Darrenovi Bloomfieldovi, který v kategorii elektro vyhrál tři z pěti kvalifikací a získal tak TQ.

Samotné finále kategorie Buggy ukázalo jak moc si Darren Bloomfield oblíbil zdejší trať. Stylem start cíl ovládl celé finále a s náskokem jednoho kola ujel všem soupeřům. Strhující však byl souboj o druhé místo mezi Yanickem Aigoinem a Eliottem Bootsem. Souboj těchto špičkových jezdců nakoec skončil vítězně pro Elliota a Yanick Aigon nakonec dojel na místě třetím. Nutno podotknout že rozdíl mezi oběma jezdci po 45 minutách byl pouhých šestnáct setin sekundy. V kategorii truggy si pro vítězství bez větších problém dojel Yanick Aigoin a v kategorii elektro potvrdil svou dominanci Darren Bloomfield, který vyhrál všechny tři finálové jízdy a tedy logicky i celou kategorii.

Během víkendu se jel ještě jeden závod - tzv. „Race Of Champions“. Jelo se po dvou jezdcích dvě minuty, dokud nevzešel vítěz. V truggynách neuspěl Aigon, a tak si pro domácí výhru dojel Walte Floris. V buggynách nemohl vyhrát opět nikdo jiný než Darren Bloomfield, před druhým italským mladíkem Alexem Zanchettinem.

 

Zpět

Vyhledávání