P One Indoor Race 2012 (16.-18.4.), Mohelnice

21.03.2012 21:51

Přesto že poslední dny jsou zalité sluncem a jaro se hlásí naplno, stále nejsou v našich končinách vhodné podmínky pro venkovní závody. Navíc každý rok to v tuto dobu takto s počasím není, což dokazují padající teplotní rekordy. Proto se startovní pole kategorie 1:8 sešlo v motokrosovém aréálu MX Mohelnice. Tato hala má jednu nespornou výhodu a to hliněný povrch dráhy. Ta vznikala od pátečního rána a popravdě řečeno velmi se povedla. Obsahovala mnoho technických prvků a kromě skoků též několik převýšení. Zároveň nechyběly rychlé pasáže. Jezdci se s touto tratí začali seznamovat kolem druhé hodiny, kdy začal oficiálně trénink.

V sobotu ráno po sedmé hodině trénink pokračoval a v devět hodin začala rozprava. Na té se sešlo 55 registrovaných pilotů. Závod byl vyhlášen na pět kol kvalifikací. Započítavaly se však pouze dvě nejlepší, což byla výrazná změna oproti zvyklostem. Bodový rozdíl mezi jezdci tak nakonci kvalifikace byl velmi nepatrný. Vítězem kvalifikace se stal Martin Bayer následovan druhým bratrem Alešem. Třetí příčku obsadil Martin Hudy ze Slovenska. Náš Tomáš Kapička figuroval na páté pozici, Jirka Mára na desáté a Honza Kapička pak jako třináctý. Přímo do semifinále ještě postupoval čtrnáctý Jirka Dvořák.

Finálové jizdy začaly osmifinálem. V něm skončil Plamen Sokolov (41.) Naopak do čtvrtfinále postoupil Luboš Krch (35.) a Honza Horáček (29.). Zde bohužel trochu smolně zakončil závod i Pavel Braun (27.) V semifinále se přilepila smůla na paty Jirkovi Dvořákovi, který odstoupil pro technické potíže. Bohužel v samotném finále se nevyhly problémy s technikou ani Jirkovi Márovi (12.). Honza Kapička si z Mohelnice odvezl nakonec desáté místo a nejlepší klubová jezdec byl Tomáš Kapička, který dojel jako šestý. Celkově vyhrál Martin Bayer před bratrem Alešem. Třetí skončil mladoboleslavský Lukáš Zeman.

Závod to byl velmi vydařený a jediným větším problémem bylo oodvětrávání haly a chybějící kompresor. Blížící se začátek sezóny slibuje velmi vyrovnané boje a tak nezbývá než se těšit na závodní tratě.

 komletní výsledky

Zpět

Vyhledávání