Oberlausitz – Cup 2010 (27.5.)

02.06.2010 09:03

Krom závodů, kterých se naši členové v hojném počtu zúčastňují v tuzemsku, rádi vyjíždí také za hranice, a to především pro získávání zkušeností na závodech obsazených jezdci zvučných jmen.

Pozvání na závody do nedalekého Německa (dříve DDR) sice vyznělo honosně, ale posléze se ukázalo, že se jedná o „cupový“ regionální závod pro uzavřenou skupinu lidí, kteří propadli modelům aut stejně jako je to u nás. Do Německa vyrazila čtveřice jezdců z ČR, z našich klubových jezdců Zdeněk Kapička, který se vydal odzkoušet svoji zbrusu novou elektro buggy.

Startovalo se ve čtyřech kategoriích – buggy 1:8 IC, truggy, elektro 1:10 a čtvrtá kategorie byla určena pro modely, které nebylo kam zařadit. Celkový počet účastníků byl 42. I přes to, že v Čechách lilo jako z konve, bylo až neskutečné, že za hranicemi bylo počasí i dráha bez známek deště. Po ranním tréninku (smělo se  startovat až po 9. hod.) následoval kolotoč kvalifikačních jízd. Každý absolvoval dvě jízdy a počítala se jedna nejlepší. Zdeněk v kvalifikaci nenašel přemožitele a obě jízdy vyhrál. :-) Následovala povinná polední pauza – v Německu si na dodržování klidu potrpí. :-( Pak se ale zatáhlo a dráhu zkropil přívalový déšť. Zdálo se, že je doježděno. Hned jak přestalo pršet, vtrhli snad téměř všichni účastníci závodu na dráhu a začali vodu vymetat. Po asi hodinovém úsilí byla dráha připravená a mohlo se pokračovat. Sytém finálových jízd je podobný těm našim používaným u elektrických modelů. Spalováky jedou dvě 15ti minutové jízdy a ostatní tři pětiminutové. Systém bodování nám byl utajen, a tak bylo nakonec překvapením, když náš kamarád Petr Končel v kategorii buggy vystoupal na bednu a Zdeněk nakonec ve své kategorii obsadil příčku nejvyšší.

Odjížděli jsme s pocitem dobře strávené neděle v pohodovém závodě. Budeme se těšit, že nás naši noví přátele opět pozvou.

 

Zpět

Vyhledávání