IFMAR Mistrovství světa 1:8 Buggy IC (Pattaya, Thajsko) 2. den

09.11.2010 16:55

VOLNÉ TRÉNINKY

První závodní den měl být sice oficiálně neměřený, ale nakonec bylo vše jinak a došlo k měření. Tréninky byly desetiminutové, stejně dlouhé jako bude všech šest kvalifikačních jízd. Předpověď počasí byla zprvu velmi pesimistická a slibovala deště, což by v těchto končinách mohlo znamenat i přívalové deště, ale ráno se naštěstí žádná z těchto předpovědí nepotvrdila a tak stále panovalo tropické počasí. Vzhledem k tomuto počasí jsou jezdci ukryti v krytých depech, kde se o osvěžování vzduchu stará proudící voda.

Zázemí je vůbec perfektně připravené a při prohlížení obrázků můžeme mít pocit, že se ocitáme na jiné planetě. Trať je do posledního kousku perfektně připravena, i když po neměřených trénincích doznala jedna z nejvíce namáhaných pasáží změn v podobě skutečného betonu. Po této změně však vydal organizátor po konzultaci s team managery všech zemí a zástupci organizace IFMAR prohlášení, že v průběhu závodu již nebudou probíhat žádné další změny na trati. Jezdci se při rozhovorech rozplývají blahem nad celým areálem.

Jelikož se jednalo o oficiálně neměřený trénink, existuje dvojí metr na výsledky. Jeden je brát výsledky podle nejrychlejšího kola a druhý podle celkového času desetiminutového tréninku. Jezdci však v tomto tréninku spíše zkoušeli, mnozí se seznamovali s tratí. Jezdci, kteří měli natrénováno pár týdnů nazpět, tak mohli věnovat pozornost opotřebení svých modelů. Desetiminutové kvalifikace jak jsem zmiňoval, se budou jezdci pokoušet zvládnout bez tankování, což bude v těchto extrémních podmínkách velmi obtížné. I proto bylo v trénincích vidět spousty zhaslých motorů po dojití paliva. O nejkurióznější moment pondělních jízd se postaral úřadující mistr světa. Tomu v jednom z tréninků zhasl motor, jeho mechanik ovšem nečekal na přinesení modelu z tratě a nastartoval rezervní model a Atsushi, tak mohl v klidu bez ztrácení drahocenných vteřin pokračovat!
V hodnocení podle celkového času byl na skvělé šesté pozici Martin Bayer! Pozornost médií však nejvíce přitahovaly výsledky nejrychlejších kol, proto vám je přinášíme i my.

Výsledky podle nejrychlejšího kola

1. Jared Tebo USA Kyosho Orion AKA 45.998
2. Atsushi Hara JAP Hot Bodies O.S. Hot Bodies 46.028
3. Jerome Aigoin FRA Kyosho Novarossi AKA 46.343
4. Travis Amezcua USA Mugen Ninja Proline 46.609
5. Ryan Maifield USA Associated Reedy JConcepts 46.765
6. Meen Vejrak THA Mugen Alpha Proline 46.824
7. Cody King USA Kyosho Orion AKA 46.920
8. Renaud Savoya FRA Mugen RB Proline 47.072
9. Lee Martin GBR Tamiya Novarossi JConcept 47.159
10. Yannick Aigoin FRA Losi Novarossi ProCircuit 47.201

 


 

 

A chat with Jared Tebo from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

 

A chat with WC Atsushi Hara from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

 

Zpět

Vyhledávání