Mistrovství světa 1:8 Buggy IC (Pattaya, Thajsko) 1. den

08.11.2010 19:27

PŘEDSTAVENÍ

Nejžádanější závodní kategorie RC aut, se dočkala svého vrcholu, který se koná každé dva roky. Tentokrát přišlo na řadu Thajsko a exotická Pattaya. Limit 160 závodníků byl vyčerpán, včetně třech zástupců naší země. Martin a Aleš Bayerovi a také Marek Morávek, českou výpravu kompletuje mechanička Terezka Moravcová, která se pokusí pomoci Martinovi k dalšímu úspěchu pro českou zemi. Martin to na svém třetím MS v této kategorii bude mít obzvláště těžké, jelikož absolvoval „jen“ jarní warm up na thajské dráze před úpravami. Na upravené dráze pak přední jezdci všech zúčastněných značek testovali a získávali cenné informace o nesmírně těžké dráze koncem léta.

Trať se pyšní hlavně zvláštním povrchem, který místní ještě dokrmují svojí speciální přísadou. Na trať nanášejí směs nafty a rostlinného oleje. Trať díky této směsi nepráší a ztvrdne, závodníci přirovnávají tvrdost tratě k asfaltu, v kombinaci s mnoha skoky se jedná o extrémní podmínky pro všechny modely. I proto představily modelářské firmy celou řadu vyztužených dílů jak na šasí, tak na zbytek modelu.

Titul zde obhajuje japonský mistr světa Atsushi Hara (Hot Bodies/O.S.). Nechybí tu však ani jeho předchůdci, a sice Mark Pavidis (2006/Kyosho/O.S.), Guillamue Vray (2004/Mugen/RB), Yuuichi Kanai (2000/Kyosho/RB). Z posledních mistrů světa tak chybí akorát Daniel Reckward.

Harmonogram je následující:
7.11. neděle – prezentace a první technické přejímky
8.11. pondělí – technická přejímka, organizované, neměřené tréninky
9.11. úterý – měřené tréninky k rozřazení do kvalifikačních skupin
10.11. středa – 1. a 2. kvalifikace
11.11. čtvrtek – 3. a 4. kvalifikace
12.11. pátek – 5. a 6. kvalifikace
13.11. sobota – nižší finálové jízdy
14.11. finálové jízdy 1/8, 1/4, semifinálové a hlavní finálová jízda

Trať

Trať pohledem Atsushi Hary

 

 

 

Zpět

Vyhledávání