MČR Most - Buggy 1:8E (25.9.)

06.10.2011 12:22

Mostecká dráha po sobotním závodě osiřela. O sobotním podvečeru zbyl na přilehlém parkovišti u dráhy jen náš karavan zapřažený za Multivanem a vedle stojící auto Ládi Šeligy. Na závodiště padla tma a po úmorném vedru jsem se rádi vrhli do postele a těšili jsme se, že ráno nás probudí zase sluníčko a parkoviště opět plné závodníků. Na neděli byl totiž naplánovaný další závod seriálu MČR osminových elekter a volný závod spalovacích buggy.

Ráno před osmou hodinou se začali sjíždět účastníci a sluníčko opět ozdobilo oblohu. Elekter se navzdory rekordní účasti v předešlém závodě ve Slavkově do Mostu prezentovalo nakonec jen deset, z čehož čtyři byly z našeho klubu. Závodu se za náš klub zúčastnili Zdeněk a Honza Kapičkovi, Radek Schutz a Plamen Sokolov. Do volného závodu spalováků se přihlásilo rovněž deset jezdců a tak bylo startovní pole rozděleno do dvou skupin. Ve spalovacích buggynách jsme měli jednoho zástupce , kterým byl opět Plamen Sokolov.

Pro elektry byly vypsané celkem čtyři kvalifikační jízdy, ve kterých si nejlépe vedl Radek Schutz. Na druhém místě skončil Polák Brzozowski, který stejně jako čtvrtý Honza čelil technickým problémům. Třetí místo v kvalifikaci patřilo Zděňkovi.

Finálovky se už jeli naplno a tak bylo vidět na dráze souboje, především o umístění na stupních vítězů ve třech desetiminutových jízdách. První finálovou vyhrál Honza, druhou Brzozowski a ve třetí se mělo rozhodnou o pořadí na bedně do kterého mohl zasáhnout i Radek, který dojel dvakrát druhý. V rozhodující třetí jízdě Honza při stíhací jízdě za Polákem Brzozowským při kolizi na cílové rovince poškodil svůj model tak, že musel odstoupit a ponechat druhou příčku Radkovi. A bylo rozhodnuto – po celkovém součtu, byly výsledky následující 1. Brzozowski, 2. Honza Kapička a 3. Radek Schutz.

Spalovací buggy se jeli na pět kvalifikačních jízd, které nakonec s přehledem vyhrál domácí Tomáš Leity. Třicetiminutové finále bylo potom plné zvratů a technických problémů. Finálovou jízdu dokončilo jen pět modelů. Z toho mohl těžit Plamen, který si tak s přehledem dojel pro třetí místo a poslední místo na bedně. Zvítězil Radek Kurič před druhým Václavem Turkem.

Celkově lze zhodnotit nedělní závod jako vydařenou akci, škoda jen, že se nesešlo více závodníků, ale i tak byla účast slušná a bylo dostatek prostoru na jedno z posledních ježdění letošní sezóny.

kompletní výsledky MČR 1:8E
kompletní výsledky volný závod 1:8 IC

Zpět

Vyhledávání