MČR Most (24.9.)

04.10.2011 20:24

Babí léto provází celé září a tak není divu že slunce zastihlo i závodníky, kteří se rozhodli zůčastnit předposledního podniku seriálu Mistrovství republiky. Organizátoři z Mosteckého klubu připravili trať perfktně, slunce svítilo v síle kterou jsme v letošní sezóně moc nezažili. Podmínky pro závodění s modely 1:8 IC Buggy naprosto ideální.

Na ranní rozpravě se sešlo celkem 34 závodníků včetně 6 zástupců našeho klubu Bohemia Racing. Kvalifikace se jeli tradičně na pět kol ve čtyřech skupinách. Všem, kteří neměli mechaniky tak již od počátku bylo jasno, že se bude opět jednat tak trochu o dostihy. Pokud totiž jezdec dělá zároveň i kolegovi mechanika a jednu jízdu nahazuje zbývá mu tak minimálně času na ladění svého modelu. Je to bohužel rozdíl mezi vícedenním a jednodenním závodem.

Již od počátku o vítězství v kvalifikaci bojovala čtveřice Zeman, Mára a bratři Bayerovi. Tra't která byla ráno vlhká a tak poskytovala ideální přilnavost postupně osychala a před polednem se již prášilo. Z našich se nejlépe vedlo Honzovi Kapičkovi, který obsadil v kvalifikaci 8. místo. Přímo do semifinále se též probojoval Jirka Dvořák, naopak Tomášovi Ficovi a Pavlovi Braunovi o pár bodů uteklo.

Ve čtvrfinále B však Tomáš Fic nic neponechal náhodě a s jistotou postoupil z druhé příčky do semifinále. Smůlu měl Luboš Krch, který skončil na nepopulárním prvním nepostupovém místě, tedy čtvrtý. Nejsmolnější čtvrtfinále měl Jirka Humpolec, který pro technické problémy nedokončil. Podobně jako Tomáš si vedl v druhé čtvrfinálovce Pavel Braun a též s jistotou postoupil z druhé příčky do semifinále. Poměrně pěknou jízdu předvedl Honza Horáček avšak šestá příčka na postup nestačila. V semifinále B již nastoupil Honza Kapička, kterému mostecká trať vyhovuje a dojel si pro postup do finále na čtvrtém místě. Po tuhém boji s Mírou Jurenkou obsadil Jirka Dvořák šestou příčku a mezi postupující se tak nezařadil. Nedařilo se ani Tomášovi Ficovi, který dojel osmý a do finále též nepostoupil. Ve druhém semifinále, tedy A, dostihly technické problémy Pavla Brauna a finálovku nedokončil.

Po startu finále se vedení ujal Aleš Bayer, následován Jirkou Márou a Honzou Kapičkou. Vše nasvědčovalo že finále bude napínavé. Bohužel Jirka Mára strávil minutu v depu a tím ztratil možnost bojovat o vítězství. Honza Kapička jel vyrovnaně, avšak nakonec obsadil sedmé místo. Pro bronz si bez většího zaváhání na trati dojel Lukáš Zeman. Stříbrný nakonec skončil smolně Aleš Bayer, který si držel náskok před stále zrychlujícím Martinem Bayerem, kterému se nepovadl start a začátek finálovky, avšak nakonec díky zhasnutému motoru musel vítězství přenechat Martinovi.

Finále samotné bylo velmi napínavé a divácky zajímavé. Trať perfektní, počasí též. Lze tedy zařadit Mostecký závod k těm letos vydařenějším.

kompletní výsledky

- pH -

Zpět

Vyhledávání