MČR "B" Buggy + MČR Truggy Most (9.-10.10.)

14.10.2010 00:09

Tolik diskutovaný a mnohými kritizovaný systém mistrovství ČR „B“ dostal další trhlinu. V kategorii 1:8 Buggy, která se ve světě pyšní největší závodní RC kategorií a u nás čítá několik set závodníků, se i přes krásné říjnové počasí sjelo do východočeského Mostu 23 závodníků! Do Mostu se de facto dorazili podívat jen ti závodníci, kteří chtěli využít hezkého počasí nebo si chtěli spravit chuť a touhu po úspěchu v nevydařeném „nadřazeném“ podniku nazvaným MČR „A“. Bohužel právě podřadnost seriálu „B“ nedonutila k účasti téměř žádného závodníka z Moravy. Trať byla od pořadatelů skvěle připravená, ti se dokázali poprat i s deštěm, který na dráhu přišel v průběhu minulého týdne a zvedl nekompromisně hladinu spodní vody nad úroveň povrchu dráhy. Povrch tratě byl hlinitý, avšak díky vlhkosti velmi zrádný a tak nejednomu závodníkovi zamotal při nastavování hlavu.

Jezdci, kteří byli rozděleni do tří skupin, si díky přebytku času, který díky nízké účasti byl, mohli dovolit absolvovat pět kvalifikačních rozjížděk. V těch si nejlépe vedl Lukáš Zeman, z našich členů se do první desítky probojovala hned čtveřice našich závodníků a sice: Michal Šindelář (4.), Tomáš Kapička (6.), Libor Lukášek (8.) a Jiří Dvořák (10.) Hned za první desítkou byli „naskládání“ další naši piloti Míra Fedeleš (11.), Honza Kapička (15.), nový člen Bohemia Racingu Tomáš Fic na 17. pozici, Luboš Krch 18., Tomáš Klein na 19. místě a Libor Nejdl na místě 23. Poslední čtyři jmenovaní museli absolvovat jedinou vypsanou čtvrtfinálovou jízdu, ve které se utkalo devět závodníků, a do dalších bojů postupovala hned šestice jezdců. Našim se však v této jízdě nevedlo – Tomáš Klein neodstartoval, Honza Kapička si vypil kalich hořkosti do dna a pro technickou závadu nepostoupil a Libor Nejdl obsadil poslední nepostupovou příčku. Semifinálové jízdy, však byly v podání našich závodníků. První semifinále vyhrál Tomáš Kapička, s ním se do finále probojovali z jeho semifinále i Michal Šindelář a Jiří Dvořák, pro kterého byla finálová účast premiérovou. Naopak závod v tomto semifinále pro Libora Lukáška a Luboše Krcha skončil. Druhé semifinále nepřineslo do našich řad žádného nového finalistu, jelikož jak Míra Fedeleš, tak Tomáš Fic se mezi prvních pět neprobojovali. Míra po excelentním nástupu neudržel nervy na uzdě a tak pro něho zůstala brána finále uzavřená. Finálová jízda našim nevyšla a obsadili následující pořadí Jiří Dvořák 8. místo, Tomáš Kapička po problémech s neposlušnou tlakovací hadičkou na 9. místě a Michal Šindelář po technických peripetiích s náhradním motorem na místě desátém. Vítězství získal Lukáš Zeman, před Jiřím Márou a Karlem Hájkem. Předposlední říjnový víkend se koná již poslední ze seriálu závodů MČR „B“, který hostí Slavkov u Brna. Tam se zřejmě zrodí unikát, v podobě druhé mistra republiky, který bude pro většinu stejně záhadný, jako když České republice v povolebním patu vládli dva předsedové vlády.

Nedělní závod truggy byl doplněn volným závodem buggy, i tak bohužel účast nebyla nijak oslnivá. Mizérie kategorie truggy po lehkém vzpružení v Šiklově Mlýně opět upadla, jelikož do závodu nastoupila šestice závodníků. Z tohoto počtu byla hned čtveřice našich jezdců a závod byl tak jimi také ovládnut. Kvalifikaci vyhrál Honza Kapička, před Tomášem Kapičkou a Lubošem Krch, čtvrté místo obsadil Jirka Dvořák. Odpolední finálovou jízdu vyhrál Tomáš Kapička, před Honzou Kapičkou, třetí místo vybojoval Jirka Dvořák, Luboš Krch si oproti kvalifikaci pohoršil na páté místo. Volného závodu se účastnili místní závodníci, včetně jednoho člena Bohemia Racingu – Zdeňka Kapičky, který se jako jediný účastnil závodu s elektrou 1:8. I přes dlouho trvající výměnu baterií získal druhé místo.

-HK-

kompletní výsledku buggy
kompletní výsledky truggy

 

Zpět

Vyhledávání