MČR "A" Horní Jelení (25.-26.9.)

29.09.2010 23:20

K závěrečnému třetímu podniku seriálu MČR "A" Buggy se sešli jezdci na trati v Horním Jelení. Tato trať se pro letošní sezónu stala často vyhledávanou a kromě tohto podniku se zde jel již závod MČR "B" a dva závody seriálu Czech Open. Většina jezdců tak byla s tratí již velmi dobře seznámena. O titulu mistra republiky nebylo zdaleko rozhodnuto a tak se očekávaly velmi zajímavé souboje na trati. Jediný faktor proti byla předpověď počasí. Ta předpokládala dešť v neděli, tedy v den plánovaných finálových jízd.

Sobotní ranní trénink trval skoro celé dopoledne a trať byla hojně obsazena. Některým jezdcům se podařilo najet i přes 60 kol. V dopoledních hodinách někteří jezdci iniciovali návrh uspořádat závod jako jednodenní, vzhledem k deštivé předpovědi na neděli. To však prý nebylo možné vzhledem k pravidlům MČR "A". Zahajovací rozpravy se zůčastnilo celkem 40 jezdců, což je na letošní ročník vcelku slušná účast. Velké překvapení pro všechny bylo ohlašení 5 rozjížděk na sobotu, což je v rozporu s pravidly. Je otázka proč se tedy nemohl jet závod jako jednodenní, ale to už je asi jedno. Asi by to bylo větší porušení pravidel než přesun nedělní páté rozjížďky na sobotu.

Kvalifikační rozjižďky byly odjety ve čtyřech skupinách po 10 jezdcích. V podstatě od samého úvodu se vedoucí příčky ujal Martin Bayer následovaný svým bratrem Alešem. Třetí příčku si přivlastnil Lukáš Zeman a nejlépe umístený zástupce našeho klubu byl Honza Kapička. Trochu za očekáváním zůstal Michal Šindelář a pohyboval se za první desítkou. Na 17. místě se nakonecu umístil Jirka Dvořák a velmi pěkně jel Míra Fedeleš, který si stále zvyká na nový podvozek Losi.

Nedělní ráno proběhlo dle předpovědi. Jezdci se tedy probudili do vlhkého počasí s mrholením nebo chceteli s deštěm. Letošní sezóna se odehrává v rytmu takovéhoto počasí a tak tím snad nebyl ani nikdo zaskočen. Snad až na pořadatele závodu. Na trati bylo vidět více jezdců než pořadatelů, kteří se snažili uvést trať do regulérního stavu. Když tato jejich činnost vrcholila tak pořadatel závod ukončil z důvodu nesjízdnosti tratě.

MČR "A" byl od začátku letošní sezóny koncipován jako prestižní seriál nejvyšší kategorie v ČR, který čítá celkem tři podniky. Bohužel první závod ve Slavkově byl předčasně ukončen pro nepřízeň počasí, ale pořadatelé do poslední chvíle bojovali s nepřízní osudu, využili všechny technické prostředky jako čerpadla a piliny pro zprovoznění tratě. Klobouk dolu za jejich snahu. V podstatě přes kopírák probíhal druhý závod ve Skřipově, kde jsou místní často zkoušeni deštivým počasím a tak mají i svou trať k tomuto přizpůsobenu. Nakonec se ukázalo že jako jediní zvládli boj s živlem a Skřipovský závod byl nakonec jediný dokončený závod seriálu MČR "A". V Horním Jelení se naplnilo příslový do třetice všeho dobrého i zlého a závod opět narušil déšť. Faktem je že v letošní sezóně to byl již minimálně třetí závod který se v kategorii Buggy na této trati nedojel a tak by člověk čekal že i zde budou místní pořadatelé na tento živel připraveni. Opak se ukázal pravdou a přestože se v Horním Jelení jel např. Czech Open za horšího počasí, tentokrát se závod ukončil. To celé zvedlo emoce některých účastníků a tak bohužel celý víkend skončil výměnou názorů v depu místo regulérním soubojem na trati. Škoda ....

-pH-

 výsledky závodu

 

Zpět

Vyhledávání