MČR 2014 - 4.závod Radotín (11.-12.10. 2014)

15.10.2014 17:40

Závěrečný podnik letošního seriálu osminových buggy byl naplánovaný původně na druhý zářijový víkend. Nepřízeň počasí bohužel přinutila pořadatele závod zrušit, neboť dráhu zalilo množství vody, která se na ni snesla po vytrvalých deštích. Jen těžko se hledal volný termín, kam by bylo možné závod přesunout. V zaplněném kalendáři se ukázal jako nejvhodnější až druhý říjnový víkend. Pořádání závodu v takto pokročilém termínu bylo sázkou do loterie, ale nakonec se vyplatilo.

Pořadatelství se ujal domácí RC Club Radotín. Do závodu se nakonec registrovalo celkem dvaatřicet jezdců. Očekávalo se, že na dráze v pražském Radotíně budou jezdci bojovat o poslední body do tabulky, ze které vzejde pořadí mistrovství ČR. A bylo se skutečně na co dívat.V průběhu dne bylo na dráze vidět prakticky všechny přihlášené jezdce, kromě třech, kteří dorazili nakonec až v neděli ráno. RC Club Radotín premiérově přivítal seriál mistrovství ČR osminových buggy a dráhu si všichni účastníci vesměs pochvalovali. V rozsáhlém areálu bylo pro jezdce a jejich doprovod připraveno vše potřebné pro hladký průběh závodu. Za solidní účastí v závodu stála asi hlavně jedna z posledních možností zajezdit si v tomto roce pod širým nebem, ale také poslední možnost vylepšit si dosavadní výsledky. Dění na dráze přilákalo také množství diváků a dorazilo i mnoho pozvaných. Divácká kulisa dodává závodům punc.

Po sobotních čtyřech kvalifikačních kolech si ještě část jezdeckého pole zajela poměřit síly na nedalekou motokárovou dráhu. Část startovního pole využila možnosti kempovat přímo na dráze. Nedělní poslední kvalifikace již pořadím nijak výrazně nezamíchala i přes to, že většina jezdců na vlhké dráze ještě zrychlila. V kvalifikačních jízdách spalovacích buggy si nejlépe vedl Martin Bayer před Jirkou Márou a Davidem Kuklou. V elektrách to byl opět Martin Bayer před Kájou Novotným a juniorem Milanem Mudrou. Sobotní ráno zahalilo areál do mlhy, ale nakonec se mlha zvedla a po celý finálový den panovalo teplé slunečné počasí.

Martin Bayer i ve svém třetím závodu letošního seriálu mistrovství ČR zvítězil v obou kategoriích a vybojovat tak letos třetí double, čímž si zajistil titul mistra ČR v obou kategoriích. Bojovalo se však i o body na dalších příčkách. V elektrických buggy zůstalo pořadí na prvních třech místech stejné jako v kvalifikacích. Semifinálové jízdy spalováků určily pořadí na startu finále a hlavní finálová jízda dne byla hodinu a půl po poledni odstartována. Překvapením bylo odstoupení Káji Novotného v jedenácté minutě a Davida Kukly v minutě dvanácté. Za Martinem Bayerem dojel na druhém místě se ztrátou sedmi sekund Jirka Mára. Další čtveřice jezdců byla seřazena v jednom okruhu. Na dráze jsme viděli jak v semifinálových jízdách, tak ve finále zajímavé souboje, které diváci nadšeně sledovali.

Naši jezdci měli i v tomto závodě hojné zastoupení. V kategorii elektro: 6. Honza Kapička, 11. Honza Hujer, mezi spalováky: 5. Tomáš Kapička, 7. Pavel Braun, 8, Jirka Dvořák, 9. Petr Dvořák, 15. Honza Horáček, 16. Honza Hujer a 20. Honza Kapička.

Poslední závod seriálu tedy uzavřel další ročník, a tak je potřeba hledět dopředu a začít plánovat ten příští. Zbývá ještě zhodnotit sezonu a vyhlásit výsledky s předáním cen těm nejúspěšnějším jezdcům našeho seriálu.

Zpět

Vyhledávání