MČR 2014 - 3. závod Skřipov (30.-31.8. 2014)

15.09.2014 17:26

Seriál závodů mistrovství ČR se třetím podnikem přestěhoval na Moravu, kde se stal pořádajícím klubem zkušený JK Cars Team. Tímto závodem se přehoupl seriál do druhé poloviny. O body do Skřipova přijeli bojovat ti, kteří si chtěli vylepšit svoje dosavadní výsledky získané v předešlých dvou závodech. Termín závodu na konci prázdnin se stal pro tohoto pořadatele již tradičním a účastníky závodu mistrovství ČR přivítal již po několikáté. Dvacet sedm závodníků ve dvou kategoriích nebylo příliš mnoho, ale ti, kteří do Skřipova přijeli, nelitovali a mohli si dostatečně zajezdit na skvěle připravené dráze, která nemá u nás obdoby. Slabá účast byla poznamenaná mimo jiné i tím, že někteří jezdci dali přednost před domácím šampionátem účasti na závodech v sousedním Německu.

Závod byl vypsaný, shodně se všemi závody v letošním seriálu, jako dvoudenní. Na sobotní dopoledne byl připraven volný trénink, a to jak pro jezdce spalovacích buggy, tak elektrických. I přesto, že na mnoha místech republiky panovalo deštivé počasí, mohli si účastníci závodu užívat ve Skřipově slunného víkendu. V noci na neděli se sice přehnala nad tratí slabá přeháňka, ale ta závod neovlivnila a jen skropila dráhu.

Dopolední tréninky v sobotu od kvalifikací oddělila rozprava a ve čtyřech jízdách si to pak mohli účastníci rozdávat o co nejlepší místo na startu finálových jízd. Ve spalovacích buggy si nejlépe vedl Jirka Mára a TQ získal před Honzou Zámišem a domácím Víťou Kubánkem. V elektrických buggy to byl Kája Novotný, jenž si čtyřmi vyhranými rozjížďkami zajistil první místo na startu finálových jízd. Druhý dojel Aleš Bidovský a na třetím místě v kvalifikacích pak Lukáš Bulka. V průběhu sobotního dne pak zbyl i dostatek času na hledání hub v okolních lesích, které všem poskytly neskutečnou houbovou nadílku. V podvečer se tak linula nad kempujícími účastníky vůně čerstvé smaženice. Po odjetí posledního kola kvalifikačních jízd dostali jezdci dostatečný prostor na přípravu modelů a následně se rozběhl kolotoč finálových jízd pro obě kategorie.

V elektrách si nejlépe vedl Aleš Bidovský, který vyhrál dvě ze třech desetiminutových finálových jízd. Druhou pozici obsadil vítěz kvalifikace Kája Novotný, jenž vyhrál první finálovou jízdu, kterou Aleš nedokončil, ale pak už se díval na svého soka jen zezadu. Oba jezdci zajížděli ve všech jízdách o okruh rychlejší časy než jejich pronásledovatelé. Na třetím místě skončil Víťa Linhart. Náš jediný zástupce v této kategorii byl Honza Hujer a dojel s pro body za šesté místo.

Ve spalovacích buggynách si svoje místo na startu finálové jízdy vyjelo dvanáct jezdců, kteří se o tato místa poprali ve dvou semifinálových jízdách. Z každé semifinálové jízdy, v níž jelo deset závodníků, postupovalo do hlavního finále šest jezdců. O dramatické okamžiky nebyla ani při tak nízkém počtu závodníků v jednotlivých jízdách nouze. Finálová jízda byla plná zvratů. První tři závodníci v pořadí dojeli s rozestupem celých okruhů. Největší souboje se však odehrávaly uprostřed startovního pole, kde se mezi 4. a 7. místem s minimálním odstupem bojovalo až do posledního okruhu. Celkové vítězství si na konto připsal Jirka Mára před druhým Honzou Zámišem a třetím Ondřejem Kulhánkem. Naši jezdci obsadily následující pozice: 6, Honza Kapička, 7. Jirka Dvořák, 8. Petr Dvořák, 10. Tomáš Kapička, 14. Pavel Braun, 17. Tomáš Chaloupka, 19. Honza Hujer, 20. Radim Drda.

Martin Bayer, který ve dvou předešlých závodech získal double, tak svojí neúčastí v tomto závodu nechal otevřené výsledky až na poslední závod, kde by se mělo rozhodnou o titulu mistra ČR v obou kategoriích. Další vydařený víkend letošního mistrovství ČR na skvěle připravené dráze posunul seriál do poslední čtvrtiny.

kompletní výsledky 1:8 IC
kompletní výsledky 1:8 E

Z.K.

 

Zpět

Vyhledávání