MČR 2011 - vyhlášení

27.11.2011 22:04

Sezóna Mistrovství republiky 2011 je za námi a kategorie 1/8 znají své mistry. "Slavnostní" vyhlášení proběhlo tak jako loňský rok ihned po odjetí posledního závodu MČR v Olomouci. Pryč jsou doby kdy se velká většina modelářů této kategorie sešla začátkem prosince na slavnostním předání pohárů a společně poseděli, povečeřeli a popili. Vyhlášení se tak zůčastnila hrstka jezdců, která zrovna nespěchala domů z právě odjetého závodu.

Závodů se letos jelo celkem sedm. Dva nejhorší výsledky se do celkového pořadí nezapočítávaly. Trochu nešťastné bylo asi rozdělení sezóny, neboť v první polovině se odjely pouze tři závody. Zbylé čtyři se konaly během dvou měsíců a jelo se v podstatě každý druhý víkend. Některé termíny se též schodovaly s termíny význačných zahraničních závodů. Sice nekolidovaly dle pravidel se závody pod hlavičkou EFRA, avšak leckde chyběla kompletní česká špička. Mnozí závodníci prostě dali v sezóně 2011 často přednost kvalitnímu zahraničnímu závodu před sbíráním bodů v domácím mistrovství republiky. Ro samozřejmně není úplně nejlepší vizitka. Navíc ve spojení se vzrůstající konkurencí závodů v Čechách tak často nebyl počet jezdců asi dle představ organizátora.

Nejvíce obsazenou kategorii Buggy 1/8 IC, tedy kategorii modelů Buggy se spalovacími motory ovládl dle předpokladů Martin Bayer. Sice se nezůčastnil všech závodů, ale kam dorazil tam vyhrál, tedy celkem pětkrát. Druhý skončil Lukáš Zeman, který se zůčastnil naopak komletního programu letošní sezóny. Bronzový stupínek patří Jirkovi Márovi, který letos příjemně překvapil na warmupu Mistrovství Evropy, ale na domácích trátích se mu tolik nevedlo. Nevedlo se ani Alešovi Bayerovi, který nakonec skončil pátý za čtvrtým Petrem Klatovským. Z našich stojí ve výsledkové listině nejvýše Jirka Dvořák na místě desátém. Celý rok podával stabilní výkony a pravidelně se účastnil finále. V první dvacítce je dále náš klub bez zastoupení a to zejména díky tomu že velká většina jezdců neabsolvovala ani potřebných pět započítávaných závodů.

Kategorie elektro buggy se jela letos premiérově a tak se očekávalo, že se ukáže kolik účastníků se dokáže na závodech sejít. I přes počáteční malou obsazenost, která vedla v úvodu sezóny dokonce ke zrušení několika závodů se v druhé polovině ukázalo, že počet účastníků se dokáže přiblížit i těm kteří jezdí se spalovacími modely. Souboj o celková vítězství se nakonec omezil na dvojici bratrů Kapičků a poláka Brzowského. Ten nakonec vyšel ze souboje do posledního závodu vítězně. Vítězem kategorie 40+ se stal Míra Fedeleš.

Trochu problematická byla kategorie Truggy. Účast byla velmi malá a došlo i ke zrušení několika závodů. Nakonec se celkovým vítězem stal Jiří Kubánek před naším Jirkou Dvořákem. Bohužel dle všeho to vypadá že tato sezóna bude nachvilku sezónou pro Truggy poslední.

komletní výsledky na stránkách RCAČR

 

Zpět

Vyhledávání