MČR 2011 Truggy - Horní Jelení (17.4.)

19.04.2011 22:04

Již několik sezón se tradičně po sobotním Mistrovství republiky Buggy koná v neděli závod Mistrovství republiky Truggy. Je tomu tak i letos. Bohužel tato kategorie pokračuje v loňském tempu, tedy slabou účastí jezdců. Přestože přítomni byly dřívější účastníci závodů této kategorie, mnoho z nich dalo přednost souběžně konaných závodu kategorie Buggy E. Jediným kdo absolvoval dvojboj, tedy účast v obou kategoriích byl Luboš Krch.

Po pěti kolech kvalifikačních rozjížděk první místo na roštu finále obsadil Jirka Dvořá, následován Jiřím Kubánkem a Lubošem Krchem. Přestože všichni jezdci postoupili rovnou do finále, nebylo o dramatické momenty ve finále nouze. Od začátku mezi sebou bojovali o prvenství Jirka Dvořák a Jiří Kubánek. Po příliš nepovedénm startu Jirky Dvořáka ten brzo dotáh svou ztrátu a ujal se vedení. Vše vypadalo celkem naddějně do doby než se začalo uvolňovat horní rameno a levé přední kolo nabíralo čím dále větší náklon. Přestože ztratil Jiří Kubánek po technických potížích na vedoucího Dvořáka celkem dost času, po opravě modelu Jirky Dvořáka skoro celou ztrátu dotáhl. V posledních kolech tak ohrožoval vítězství Dvořáka. Naštěstí přes stále se povolující rameno Jirka Dvořák vedení udržel a jeho model dojel do cíle.

Celý den probíhal v poklidném "rodiném tempu". Jediný kdo nevěděl kam dříve skočit byl Luboš Krch, který jako jediný jel ještě druhou kategorii. Ukázalo se tak že účast ve dvou kategoriích je heroický výkon a závody přestávají být radostí …

kompletní výsledky

-pH-

Zpět

Vyhledávání