MČR 2011 Buggy - Horní Jelení (15.-16.4.)

19.04.2011 19:14

První závod seriálu Mistrovství republiky v kategorii 1:8 IC Buggy se konal tak jako loňskou sezónu na dráze v Horním Jelení. Pořadatelé z RC Divoké Jelení přes zimu dráhu upravili - byla prodloužena, přibylo více skoků, sem tam dlažba. Zůstal povrch, který v průběhu závodů měnil ideální stopu. Zůstalo též perfektní zázemí včetně pomalu již proslulého "autobusu".

V pátek na volný trénink dorazila odhadem třetina startovního pole. Ráno na rozpravě bylo nakonec přítomno 56 jezdců. Počasí bylo velmi příznivé, slunečno, déšť v nedohlednu. Jelo se na 5 kvalifikací, ze kterých se tři nejlepší započítávaly do celkového pořadí. Z počátku se nedařilo asi největšímu favoritovi na vítězství Martinovi Bayerovi a díky technickým problémům skončil kvalifikace nakonec na 17. místě. Naopak velmi dobře jel Lukáš Zeman, který se stal vítězem kvalifikačních jízd. V těch se zadařilo též Tomášovi Kapičkovi, který obsadil místo čtvrté a Honzovi Kapičkovi který figuroval na místě šestém. Přímý postup do semifinále si též vybojoval Jirka Dvořák. Tím bohužel výčet jezdců našeho klubu v první dvacítce končí.

Finalové jízdy začínaly osmifinálem ze kterého se podařilo postoupit Lubošovi Krchovi a Jirkovi Humpolcovi. Luboš nakonec skončil ve čtvrtfinále  desátý (celkově 34.). Ve stejné jízdě skončil i Pavel Braun na místě sedmém (celkově 30.). Velmi dobrou jízdu bez chyb předvedl Jirka Humpolec a Tomáš Fic, kteří postoupili do semifinále. V první semifinále odstoupil pro poruchu techniky nejdříve Honza (celkově 24.) a pak bratr Tomáš Kapička (celkově 22.) strávil 5 minut opravou v depu.Svou pouť finálovkama zde ukončil též Jirka Humpolec (celkově 20.) desátým místem. Naopak do finále postoupil ze šestého místa Jirka Dvořák. V druhé jízdě skončil na jedenáctém místě Tomáš Fic (celkově 17.). Samotné finále nakonec dle předpokladů ovládl Martin Bayer, který postoupil až ze čtvrtfinále. Tentokrát však zdatnými soupeři mu byly druhý bratr Aleš Bayer a třetí Lukáš Zeman. Jirka Dvořák jel opět velmi slušnou jízdu a dojel na 11. místě.

Díky počasí a hojné účasti je začátek sezóny velmi podařený. Doufejme že oboje vydrží i pro další závody seriálu Mistrovství republiky.

celkové výsledky

-pH-

 

 

Zpět

Vyhledávání