MČR 2011 BuggyE - Horní Jelení (17.4.)

19.04.2011 22:17

V letošním seriálu závodů kategorie 1:8 přibyla nová kategorie. 1:8 Buggy E - jedná se o stejné podvozky jako v kategorii IC Buggy, nicméně o pohon modelu se stará střídavý elektromotor. V rámci prvního závodu této kategorie se na startu sešlo 16 závodníků. Kvalifikační jízdy tak obsahovaly dvě skupiny, které absolvovaly celkem pět rozjížděk, kde stejně jako u "spalováků" se započítávají tři nejlepší výsledky. Finále je však oproti nitro buggynám trochu odlišné. Jezdci jsou po kvalifikací rozděleni do finále A,B,C atd. Každá skupina absolvuje tři finálovky na 10 minut a do výsledného pořadí se započítávají dva nejlepší výsledky.

Kvalifikace vyhrál Martin Bayer před svým bratrem Alešem. Následovala je též bratrská dvojice Tom a Honza Kapičkovi. Ti v průběhu kvalifikace bojovali se svou technikou, zejména s motorem a regulátorem.

Finále B vyhrál Stanslav Drejsl. Ve finále A vyhrál první dvě jízdy Martin Bayer a do třetí jízdy již nenastoupil, neboť měl již jisté první místo celkově. V té mohli ještě bojovat o druhou pozici celkově bratři Kapičkové s Alešem Bayerem. Druhou příčku nakonec vítězstvím ve třetí finálovce vybojoval Aleš Bayer, jako druhý a třetí celkově dojel Tom Kapička před svým bratrem Honzou.

Za slunečného počasí se závod vcelku vydařil. Ukázalo se že startovní pole není sice vyrovnané, ale obsahuje skupinky mezi sebou vyrovnaných závodníků, kteří si jistě během neděle pěkně zazávodili. Uvidíme jak se počet startující bude rozšiřovat a zda tuto kategorii potká lepší osud než kategorii Truggy.

kompletní výsledky

-pH-

Zpět

Vyhledávání