MČR 2011 Buggy - Dolní Bukovsko (25.6.)

04.07.2011 17:59

Třetím závodem po delší odmlce pokračoval o víkendu 25.6.-27.6. seriál závodů Mistrovství ČR na jihočeské trati v Dolním Bukovsku. V pátek se sešlo již poměrně dost jezdců na tréninku. Bohužel ten byl ovlivněn poměrně silným větrem, který ve skocích dovedl udělat s modelem divy. I tak většina jezdců našla vhodný setup, naladila motory a nacvičila trať. Ta oproti loňsku doznala malých změn, ale i tak byl čas kola okolo většinou lehce pře 50 vteřin. To samozřejmně komlikuje trochu správné načasování tankování a rovinka je takřka nekonečná.

V sobotu se sešlo na startu 32 jezdců. Chybělo zde několik pravidelných i nepravidelných účastníku, protože se současně jel závod Czech Open v Praze. Počasí přálo, i když vítr byl stále v nárazech vcelku silný. Jelo se tradičně na pět kvalifikačních kol a to ve čtyřech skupinách. Tempo bylo poměrně vražedné, neboť mnoho jezdců si vzájemně mechaničí, takže ti co nenastavili svůj model v pátečním tréninku měli možnost něco změnit poměrně dost omezenou. Po kvalifikacích bylo pořadí následující: Martin Bayer, Lukáš Zeman, Michal Šindelář. Ve semifinále z klubu byli 4. Tomáš Kapička, 9. Jirka Dvořák, 14. Pavel Braun.

Po polední pauze začaly finálové jízdy. Začínalo se čtvrtfinálem ve kterím nakonec skončil Luboš Krch (24.) a Jirka Humpolec (23.). V semifinále B které vyhrál Tomáš Kapička skončil na šestém místě Pavel Braun (12.). V druhém semifinále vyhrál Martin Bayer, Jirka Dvořák posoupil do finále ze čtvrtého místa. Samotné finále bylo již za poměrně silného větru. Bohužel pro poruchu motoru odstoupil Aleš Bayer. S náskokem tak zvítězil Martin Bayer. Ke konci finále spolu napínavý souboj sváděli o druhé místo Michal Šindelář a Tomáš Kapička. Zvítězil nakonec Michal Šindelář a Tomáš Kapička skončil třetí. Čtvrté místo si nakonec z Bukovska odvezl Jirka Dvořák.

Závod se vcelku vydařil a i když počasí rozhodně neodpovídalo červnovým dnům tak déšť harmonogram nenarušil. Pořadatel slibuje na příští rok přestavbu dráhy, tak je jistě na co se těšit.

kompletní výsledky

 -pH-

Zpět

Vyhledávání