MČR 2010 Truggy Skřipov (6.6.)

06.06.2010 21:06

Stejně jako u kategorie 1:8 IC Buggy, proběhl v kategorie 1:8 IC Truggy další závod MČR na trati ve Skřipově. Na ranní rozpravě se sešlo však pouze sedm jezdců a tak to vypadá že v rámci MČR si budeme muset na takovouto účást pomalu v letošní sezóně zvykat. Je škoda že je tato kategorie takto málo zastoupena, protože závody jsou neméně zajímavé a napínavé jako v kategorii Buggy. Z našeho klubu se účastnilo celkem pět zástupců a tak jsme měli značnou převahu. Díky malé účasti se jela kvalifikace pouze na dvě kola, protože všichni jezdci, kteří projeli minimálně jedno kole v kvalifikaci měli zaručenou účast ve finále.

Zde z první pozice startoval domácí Jirka Kubánek následován našimi zástupci Jirkou Dvořákem a Pavlem Braunem. Ten se stejně jako v Horním Jelení krátce po startu propadl na konec startovního pole. Naopak dopředu se propracovávali oba bratři Kapičkové. První místo ze startovního roštu však nepustil Jirka Kubánek, který byl z počátku pronásledován pouze Jirkou Dvořákem, ale nakonec své místo uhájil po celých 30 minut. Druhý dojel již zmiňovaný Jirka Dvořák. O třetí příčku sváděl souboj Pavel Braun, Honza a Tom Kapička. Oba bratři však nakonec pro technické problémy na svých modelech závod dokončili na chvostu výsledkové listiny a tak třetí příčku obsadil Pavel Braun před čtvrtým Lubošem Krchem.

Velké dík patří organizátorům z klubu JK cars team, kteří na tento závod sehnali dostatečný počet nasazovačů a dokonce i chybějících mechaniků.

Komletní výsledky zde

 

Zpět

Vyhledávání