MČR 2010 "B" Skřipov (5.6.)

06.06.2010 20:30

Seriál MČR 2010 1:8 IC Buggy pokračoval druhým závodem kategorie "B" na trati JK Cars Teamu ve Skřipově. Na startu se sešlo 28 jezdců. Je otázka do jaké míry ovlivnil účast na tomto závodě souběžně konaný Warm Up na ME 1/5 Touring cars a Formula, který se jel ve Slavkově. Asi větší vliv měl však souběžně konaný závod v kategorii 1:8 IC Buggy - Czech Open v Mostě. Na start tak nedorazilo mnoho jezdců zejména z Čech, kteří v minulosti patřili mezi pravidelné účastníky MČR.

Trať ve Skřipově doznala změn a přestože v minulých dnech spadlo na Moravu hodně vody, trať byla ve skvělé kondici. V té bylo také počasí a závod doprovázal snad první opravdu letní víkend. Poprvé v sezoně se tak modely nemusely zbavovat po každé jízdě přídelu bahna a jezdci se tak mohli soustředit hlavně na svůj výkon. Kvalifikace proběhly v pěti kolech po třech skupinách. Vítězem se stal Jiří Mára, před Martinem Zvárou a Davidem Kuklou. Skvělou čtvrtou příčku obsadil Honza Kapička, kterému se v kvalifikacích vedlo. Do první desítky se dostal ještě jeden náš zástupce a to Michal Šindelář.

Finálové jízdy začaly čtvrtfinálem B, kde ze třetí pozice po poseldním tankování pro technické problémy odstoupil Pavel Braun. Naopak čtvrtfinále A jasně vyhrál Libor Lukášek a postoupil do semifinále. Zde obsadil Jiří Dvořák sedmé místo v semifinále B a do finále z této finálovky postoupil Michal Šindelář a Honza Kapička. Z duhého semifinále A postoupil z našich zástupců pouze Tomáš Kapička a tak jsme měli ve finále nakonec tři zástupce.

Samotné finále po technický problémech Jirky Máry vyhrál Ludvík Kurečka těsně pře Davidem Kuklou. Svůj vyborný výsledek z kvalifikace potvrdil Honza Kapička který dojel celkově na třetím místě. Nepopulární čtvrté místo obsadil Michal Šindelář. Posední náš zástupce Tom Kapička díky technickým problémům obsadil devátou příčku.

Kompletní výsledky zde

 

Zpět

Vyhledávání