MČR 2010 "B" Dolní Bukovsko (3.6.2010)

18.07.2010 09:14

První prázdninový víkend pokračoval seriál závodů Mistrovství ČR „B“ třetím podnikem. V sobotu 3. července se sešlo celkem 35 jezdců na dráze v Dolním Bukovsku. Menší účast poznamenal jak začátek prázdnin, tak odjezdem našich reprezentantů na ME do Portugalska. Dráha prošla od posledního závodu v loňském roce několika změnami. V pravé zadní pasáži nahradil odlehlou klopenou zatáčku blíže umístěný dvojúrovňový „vracák“ a změn doznali i skoky ve střední pasáži. Konec týdne, a to jak páteční trénink, tak i sobotní závod provázela vedra, kdy teploty přesahovaly 35°C. Trať byla dobře připravená a tak nic nebránilo tomu aby se mohl odjet dobrý závod. Pátečního tréninku se zúčastnila asi polovina startovního pole, zbytek potrénoval v sobotu ráno.

Po rozpravě se rozjel kolotoč kvalifikací, kterým dominoval náš jezdec Honza Kapička, kterého v závěru udolal o bod Jakub Cink. Z našich se ještě do první desítky vešel Tomáš Kapička (8) a Libor Lukášek (10), ti byli také jedinými zástupci našeho klubu, kteří si zajistili přímý postup do semifinále. Smůlu měr Radek Schutz, který po potížích s RC soupravou v rozjížďkách, nakonec závod nedokončil. Osmifinále bylo ostudnou podívanou, neboť na trati nakonec kroužili pouze tři modely. Protože neodstartoval Radek Schutz měli i ti, kteří nedokončili  zajištěný postup do čtvrtfinále.

Právě díky malé účasti jezdců dochází často k tomu, že se i ve finálových jízdách setkávají jezdci rozdílných výkonností, což vede ke karambolům. Na tuto skutečnost doplatil hned v druhém kole čtvrtfinálové jízdy další náš jezdec Míra Fedeleš. Ten musel po nárazu do modelu, který se z nenadání objevil před ním v protisměru, s poškozeným modelem ze závodu odstoupit. Po šesti kolech skončil i Jirka Humpolec. V druhé čtvrtfinálové jízdě skončil bohužel pro přetrvávající problémy z kvalifikace Michal Šindelář a problémy se nevyhnuli ani Lubošovi Krchovi. Tady skončil i Libor Nejdl a pět vteřin od postupu dělilo Tomáše Kleina.
V dramatickém semifinále se podařilo zúročit svoje pozice dvojici našich jezdců Honzovi a Tomášovi Kapičkovi. Honza s přehledem vyhrál a protože druhá semifinálová jízda byla výrazně pomalejší zajistil si tak pole position na startu finále. Tomáš startoval ze třetí pozice a velký obdiv si vysloužil za účast ve finále Lukáš Skramlík.

Třicetiminutové finále bylo v úmorném vedru plné zvratů a nečekaných změn. Pro vítězství si nakonec neohroženě dojel Petr Klatovský. Honza Kapička nakonec přišel o pódiové umístění po opakovaném zhasnutí motoru, díky zvýšené spotřebě v závěru finálové jízdy. Bratr Tomáš se po nepovedeném startu přiblížil čelu startovního pole, ale pro závadu na servu řízení musel nakonec finálovou jízdu předčasně ukončit. Překvapením závodu byl Lukáš Skramlík, který si odnesl pěkné umístění ve finále.

- Z.K. -


Kompletní výsledky
Celkové pořadí po třech závodech

 

Zpět

Vyhledávání