MČR 2010 "A" Slavkov u Brna (22.-23.5.)

24.05.2010 11:56

Prvním závodem začal druhý mistrovský seriál označený jako "A". Na start závodu se nakonec snad i díky nepříznivému počasí přihlásilo 39 jezdců, což je asi menší účast než na takovémto závodě leckdo očekával. Závod začal sobotním dopoledním tréninkem po skupinách a měly následovat čtyři kvalifikační rozjížďky. V neděli pak mělo vše pokračovat poslední pátou kvalifikací a následně fínálovými jízdami. Takový byl plán.

Bohužel při posledním kole tréninkových jízd se vše změnilo. Nad tratí přešel silný déšť s kroupami a ta se stala nesjízdná. Pak následoval velmi urputný a vyčerpávající boj pořadatelů s touto nadílkou. Těm se podařilo po cca pěti hodinách, kdy občas trať znovu zkropil znovu déšť vše uvést do sjízdného stavu a tak po páté hodině mohla začít kvalifikace. Popravdě řečeno, výkon pořadatelů to byl nadlidský a patří jim velké uznání a dík. Během soboty se tak stihly odjet první tři kola kvalifikace. Té se již účastnilo pouze 35 jezdců, neboť čtyři přihlášení odjeli pryč.

Na neděli byla předpověď příznivější a vše začalo slunným ránem. Pokračovaly tak poslední dvě kola kvalifikací. Po nich se vedení ujal Martin Bayer před bratrem Alešem a Martinem Paterem (všichni domácí jezdci ARC Slavkov). Naše klubové barvy hájil na pátém místě Michal Šindelář následovaný Tomášem Kapičkou, dvanácté místo obsadil Honza Kapička a dvacítku uzavíral na osmnáctém místě Jiří Dvořák.

Finalové jízdy se jeli již na takřka suché trati, která díky své vlhkosti poskytovala ideální grip. Smolařem víkendu se stal Pavel Braun, který se kvalifikoval z 21. místa do čtvrtfinále, kde bohužel během zahřívacích kol jeho model vykázal technickou závadu a tak z finále absolvoval akorát jedno kolo a celkově skončil předposlední. Podobná smůla provázela Tomáše Kapičku, který hned po startu semifinále přišel o přední tlumič a tak postup do finále se tím rozplynul. V tomto semifinále si skvěle držel druhou pozici jeho bratr Honza až do doby, kdy se nad tratí opět sešli mraky, spustil se silný déšť a závod musel být zastaven. Nakonec byl celý podnik předčasně ukončen a vyhlášeny výsledky dle pravidel. Tedy pořadí po odjetých finálových jízdách zůstalo. Zbytek, tedy obě semifinálové jízdy které nebyly odjety, se klasifikoval dle pořadí z kvalifikace.

kompletní výsledky zde

 

Zpět

Vyhledávání