Lestr Cup – Off Road (5.2.), Odolená Voda

20.02.2012 23:00

Zima se přehoupla do své druhé, doufejme kratší, poloviny a nejinak je tomu i s halovým seriálem závodů Lestr Cup. Další závod se jel tentokrát netradičně v neděli na tradičním místě - hala v Odolené vodě. Závody jsou hlavně pro kategorie 1:10, ale v letošní sezóně se začínají v prosazovat i buggy elektro 1:8.

Tentokrát se na startu sešlo jedenáct jezdců kategorie 1:8E. Kvalifikaci absolvovali ve dvou skupinách. Vítězem kvalifikace se stal Vašek Strupek, který tentokrát nenastoupil v kategorii 1:10, ale preferoval podvozek trochu větší. Zvítězil ve všech třech jízdách. Všechna druhá místa si pak připsal vítěz  minulého závodu Jirka Dvořák. Na třetím místě skončil Pavel Braun.

Ve finálových jízdach neponechal Vašek Strupek nic náhodě a po dvou prvních místech ve finále se stal i vítězem celého závodu. Z rytmu nevyšel ani Jirka Dvořák, který pokračoval ve sběru druhých míst a tak i celkově skončil na stříbrné příčce. Jako třetí celkově se umístil Honza Domanský. Ve finálových jízdách se nevedlo Pavlovi Braunovi, který nakonec zůstal těsně před stupni vítězů na bramborové pozici. Vítězem finále B se stal Adam Heinz.

Závodní neděle to byla vydařená a i když se díky hojné účasti jelo pouze na tři kvalifikace byli všichni účastníci spokojeni. Jedinou tečičkou na kráse je snad počet závodníku ve finálových jízdách kategorie 1:8. Nutno podotknout že hala a trať je svými rozměry určena spíše pro kategorii 1:10. Během kvalifikací jsme viděli na trati maximálně šest modelů 1:8 a to bylo vcelku vyhovující. Ve finálových jízdách, které se jeli po osmi modelech vznikala na trati často zácpa a díky tomu i větší počet kolizí. Při účasti jedenácti jezdců by stálo za to uvážit počet jezdců na trati. Jistě by to přispělo i atraktivnosti finále, ubylo by karambolů z nedostatku místa a třeba přibylo více napínavých soubojů o pozice.

-pH-

kompletní výsledky

Zpět

Vyhledávání