Lestr Cup – Off Road (5.11.), Odolená Voda

15.12.2011 20:07

První závod šestidílného zimního seriálu Lestr Off Road Cup se uskutečnil 5. listopadu. Útočištěm se pro celý zimní seriál stala sportovní hala v Odolené Vodě nedaleko Prahy. Závod byl vypsán pro kategorie, které se běžně v zimě do hal stěhují - 1:10 Off Road 2WD a 4WD, kategorii "micro" a "open". Nově jsme u nás v hale mohli vidět kategorii Buggy 1:8 E. Celkem si našla první listopadovou sobotu do Odolené Vody cestu téměř padesátka závodníků ze všech zmiňovaných kategorií. To pořadatele poněkud zaskočilo a musel být ještě před startem upravený harmonogram. Jelikož jsou členové našeho klubu aktivní i během zimní přestávky, našla si cestu na tyto závody hned trojice našich závodníku - Honza a Zdeněk Kapičkové a Radek Schutz. Členů Bohemia Racing by mohlo být více, ale Jirku Humpolce ani Tomáše Kapičku v patečním nočním tréninku trať nenadchla a tak svoji účast odřekli.

Trať byla přizpůsobena spíše kategorii 1:10, ale pro osmininy rozhodně malá nebyla. Jezdci "větších" buggy akorát museli zacházet citlivěji s plynem.

Jezdci byli podle kategorií rozděleni pro kvalifikace celkem do pěti skupin a každého jezdce čekala trojice kvalifikačních jízd a stejný počet finálovek.

Z našich si vedli dobře Honza Kapička, který kategorii Buggy 1:8 E vyhrál a Radek Schutz zvítězil v B finále kategorie 1:10 Off Road 4WD. Další náš zástupce Zdenek Kapička obsadil mezi osminovými buggynami páté místo.

Budeme se těšit na další závody, kde snad obsadíme ve větším počtu.

- Honza- 

Zpět

Vyhledávání