Lestr Cup – Off Road (4.3.), Odolená Voda

06.03.2012 19:20

Původně poslední závod zimního halového seriálu Lestr Cup se měl konat tuto neděli tradičně v hale v Odolené vodě. Vše platilo až na první informaci, tedy jednalo se o závod předposlední, poslední závod je přeložený z prosince a koná se 1.4.

Ale zpět k nědělnímu závodu. Tradičně se jelo mnoho kategorií a na startu se tak sešlo celkem hodně závodníků. Při rozpravě se odhlasoval systém čtyř kvalifikací po pěti minutách a následně tři finálové jízdy též po pěti minutách. Jako v předchozích reportech i v tomto se následně budu věnovat pouze kategorii 1:8E.

Na startu se sešlo celkem 13 jezdců, kteří kvalifikace absolvovali ve dvou skupinách. Celkovým vítězem kvalifikace a poleposition pro finálové jizdy získal Kája Novotný, před Vaškem Strupkem a Petrem Klatovským. Z našich jezdců se do finále A kvalifikoval na čtvrtém místě Honza Kapička následován pátým Pavlem Braunem. Ve finále B pak startoval Zdenek Kapička a Plamen Sokolov.

Tak jako kvalifikace i finále ovládl Kája Novotný. Tento mladý pilot, který jezdí hlavně s modely kategorie 1:10 zde absolvoval první závodní seznámení s kategorií 1:8. A vedlo se mu skvěle. Nikoho nenechal na pochybách a bez výraznějšího zaváhání vyhrál všechny tři finále A. Své druhé místo z kvalifikace ve finále nakonec potvrdil Vašek Strupek, stejně tak jako třetí Petr Klatovský. Čtvrtá příčka nakonec unikla našim jezdcům a obsadil ji Marek Fleissner. Pátý Honza Kapička a šestý Pavel Braun byli nakonec nejlepšími zástupci našeho klubu. Kompletní výsledky jsou k vidění na webu myrcm.

Stejně jako přechozí tak i tento závod seriálu Lestr Cupu byl velmi vydařený jak organizačně tak i jezdecky. Velkým příslibem pro kategorii 1:8E je vstup Káji Novotného, který hned v prvním závodě využil své zkušenosti z kategorie 1:10. Otázka je zda v této kategorii vydrží a uvidíme ho bojovat o vavříny i v nadcházející sezóně Mistrovství republiky 2012.

-pH-

Zpět

Vyhledávání