Kyosho X-pierience Day Bistensee, Německo (25. - 27.6.)

09.07.2010 08:38

Na padesát závodníků se sešlo v severoněmeckém městečku Bistensee, aby se zúčastnili Kyosho Xperience Days, což bylo další setkání příznivců značky Kyosho. Uživatelé této značky, kteří dorazili měli možnost se setkat převážně s německými závodníky této značky, dále pak na startovní listině nechyběli jezdci ze Švédska, Dánska , České republiky – Honza, Tomáš a Zdeněk Kapičkové a dále také japonský designer série Inferno Yuuichi Kanai. Ten pokračoval v propagaci nového podvozku po Francii i v Německu. Honza s Tomášem soutěžili v kategoriích Buggy a Truggy, Zdeněk se zúčastnil kategorie 1:8 Buggy Elektro. Poslední kategorií po Buggy IC, Truggy IC a E Buggy byl jakýsi „mišmaš“, který byl určen pro závodníky se všemi různými typy podvozků (buggy 1:10, short course, monster truck), jak bývá v Německu zvykem tito závodníci závodní dohromady v jedné kategorii.

Závody začaly v pátek volnými tréninky, kdy na těžké dráze každý hledal jak v dopoledním, tak i odpoledním tréninku optimální nastavení. Trať byla obtížná zejména díky několika typům povrchů, kterých jsme na dráze napočítali dvanáct!!! Mezi povrchy nechyběla hlína, umělý koberec, zatravňováky, dřevo nebo zámková dlažba. Dominantou tratě byl most, který umožňoval křížení dráhy.

Sobota byla určená čtyřem kolům kvalifikací, pátá byla na programu v neděli hned po ránu před finálovými jízdami. Kvalifikacím kraloval Yuuichi Kanai, naši se umístili na pátém a sedmém místě, automaticky si tak zajistili postup do semifinálových bojů, ze kterých v průběhu dne bez větších problémů postoupili. Zdeněk Kapička obsadil v kvalifikaci elektro buggy šesté místo, zde všichni zúčastnění postupovali do jediné finálové jízdy, která měla tři kola.

Během sobotního dne nechyběl ani Kanaiův workshop, kdy Yuuichi ukazoval jak správně sestavit diferenciál a během všech tří závodních dnů ochotně pomáhal nastavovat podvozky všem závodníkům. Po sobotních kvalifikacích, Kanaiově workshopu následovalo nedaleko dráhy velké pohoštění jako poděkování všem přítomným závodníkům.

V neděli se po první kvalifikaci rozeběhl kolotoč finálových jízd, které odstartovala osmifinálové jízdy, následované čtvrtfinálovými, prokládané finálovými jízdami elektro. Náš zástupce v této kategorii si nakonec polepšil a obsadil páté místo a tak při vyhlašování byl vidět v jeho obličeji jistý výraz spokojenosti. Finále kategorie Truggy vidělo pouze našeho jednoho zástupce, kterým byl Tomáš Kapička a obsadil po 20ti minutách čtvrté místo. Finálová jízda buggy přinesla vítězství Yuuichi Kanaiovi, který vyhrál rozdílem třídy, Tomáš Kapička nakonec obsadil šesté místo, i přesto dlouhou dobu jezdil na bronzové příčce, bohužel krátce před koncem se přes něho přehnali domácí jezdci, další náš zástupce Honza Kapička obsadil konečné osmé místo.

- H.K. -

 

Zpět

Vyhledávání