Kuky se vrací

20.05.2010 23:02

Tak to máme za sebou, po natáčení, kterého jsme zúčastnili coby technický servis filmových autíček (modelů), přišla na řadu slavnostní premiéra filmu. Ve středu 19. května měl v pražském multikině Cinestar Anděl premiéru nový snímek Jana Svěráka Kuky se vrací, ve kterém autíčka hrají ve téměř 70% scén. S filmaři jsme strávili dlouhých téměř 60 dní, a to v nás zanechalo pochopitelně spousty nezapomenutelných zážitků. Natáčelo se ve všech koutech republiky a štáb s loutkami točil celé obrazy ve volné přírodě. Přičemž hledání pohádkových scenerií vyústilo ve vlastivědné toulky po vlastech českých. Zimní scény se točily za velkých mrazů na Ještědu, mechový les a potok na vrchu Melechově zajímavé kořeny u Bechyně, borovice a skály u Drábských Světniček, listnáče ve Voděradských bučinách, červená půda u Nové Paky a svícnový smrk až u Vyškova. To je jen malý výčet těch nejzajímavějších lokalit, které jsme navštívili. Pro mě nepopsatelný zážitek.

Do scén, kde se pohybuje více modelů najednou, jsem si musel přizvat i oba moje syny nebo naše kamarády autíčkáře. I pro ně to byl ojedinělý zážitek.

Premiéra filmu byla již jen třešničkou na dortě. Po rudém koberci před multikinem byla totiž pro autíčka naplánovaná jejich poslední cesta. Po boku filmových hvězd promenoval velký růžový medvěd a tradiční limuzíny nahradila podivná filmová vozítka s ještě podivnějším osazenstvem, kterými byli hlavní hrdinové filmu.

- Zdeněk Kapička -

Ukázky z filmu jsou k vidění zde

Zpět

Vyhledávání