International Toy Fair Nürnberg 2012 (1.-6.2.), Německo

20.02.2012 10:58

Jako každý rok se v Norimberku konal veletrh hraček Toy Fare. Bohemia Racing tam vyrazil na obhlídku v sobotu 4. února v sestavě všech tří Kapičků a mojí maličkosti. Potkali jsme zde i kamarády Plamena Sokolova, Tomáše Fice a řadu jiných známých tváří. Totálně zmrzlá cesta proběhla až na problémy se zmrzlou naftou v pohodě a kolem deváté už jsme byli na místě.

Veletrh je obří akce plná hraček, tisícovek plyšáků, balónku, kostýmků pro děti a taky modelů. S Tomášem jsme se odtrhli a vyrazili na průzkum a něco vyfotit. Fakt je, že hala, která nás zajímá, tedy 7A kde jsou rádiem ovládané modely naprosto všeho, není z největších, ale pořád dvě hodinky čistého času zabere. Byl jsem na veletrhu loni a letošek byl velmi podobný. Stánky velkých firem jsou na stejném místě a vypadají stejně. Kromě transforer vysílačky Kopropo jsme žádnou převratnou novinku neviděli.

Která firma loni ještě neměla elektrickou osminovou buggy, tak jí teď měla. Jasným trendem jsou short-course trucky a zároveň se letos začaly objevovat modely posazené na podvozku osminové buggy, ale s realističtější karoserií a nástavbou, včetně pilota. Takové pouštní buggyny, určené pro mix tratí a volného ježdění pro ty, pro které je realistický vzhled modelu důležitý.

Zároveň co nejde spojit s IOS zařízením (iPad, iPhone) jakoby nebylo. Modely ovládané přes bluetooth primo ze zařízení, modely ovládané přes infra pomocí malého modulu, který se zapojil do sluchátek. Helikoptéra ovládaná pomocí wifi a podobně. Vysílačky s telemetrií pro iphone a podobně. Trend chytrých telefonů a jejich využití byl na letošním veletrhu jasně znát.

Po opuštění haly s modely jsme vyrazili po ostatních halách potkat něco zábavného. Po zhlédnutí opravdu obrovského množství hraček jsme se asi na půlhodiny zasekli u stěny, která dokázala snímat zásahy fotbalovým míčem. Trampolína byla lákavá, ale prochozený den a noc téměř beze spánku se na výkonu dost podepsaly a tak jsem skoro okamžitě zase slezl.

Celkově je veletrh opravdu mamutí akce, kterou určitě stojí za to vidět. Hraček a modelů je zde opravdu nesmyslné množství.

Jerry

Zpět

Vyhledávání