IFMAR Mistrovství světa 1:8 Buggy IC (Pattaya, Thajsko) 5. den

11.11.2010 18:03

3. a 4. kvalifikace

Prostřední část kvalifikace byla plna očekávání jezdců, kterým ser zatím na trati nebede dle jejich představ. Také se čekalo, jestli první Maifield potvrdí svoji včerejší kvalifikační formu. Ryan Maifield bohužel ani jednu dnešní rozjížďku nedokončil zdárně – v první udělal spousty chyb, které ho stály cenné pozice, druhou dnešní jízdu pro technickou závadu nedokončil. Bylo tak jen otázkou, kdo usedne do čela pořadí přes noc. Maifieldovo zaváhání využil Atsushi Hara a získal TQ ve třetí rozjížďce, ve čtvrté jej získal Jared Tebo. Harovi ale v posledním kole čtvrté rozjížďky zhasl motor a v celkovém pořadí vypadl stejně jako Maifield z první dvacítky.

V průběhu dnešní druhé rundy se nad Pattayou zatáhlo a snesl se na trať lehký deštík, díky kterému pořadatel vyhlásil 30ti minutovou pauzu z důvodu bezpečnosti nahazovačů. Na letošním mistrovství světa, totiž pořadatel poskytl vlastní nahazovače, jezdci se tak mohou soustředit pouze na závodění. Nahazovači jsou dokonce kvůli bezpečnosti vybaveni cyklistickými helmami a podávají obětavé výkony.

Zprvu se zdálo, že se trať zpomalí, jelikož Aleš Bayer zajel na suché trati čas, který dlouho visel, jako průběžné TQ čtvrté rundy. Po vyschnutí se ovšem začali zajíždět opět rychlé časy a Aleše tak překonali až jezdci z rychlejších skupin, kteří se dostali na trať díky rotaci rozjížděk po Alešovi. I tak jeho výkon stačil na průběžné velmi skvělé 29. místo. Martinu Bayerovi nepomohla k lepším příčkám ani 18. pozice v poslední čtvrteční rundě a do pátečních kvalifikací bude začínat z 52. místa, Marek Morávek drží 154. příčku. Doufejme, že Martin překonal všechny kritické chvíle a v poslední den kvalifikací svou pozici ještě vylepší.

Martin není jediný, který z evropské špičky trošku zaostává za očekáváním, ještě za Martinem můžeme vidět jezdce, jako jsou Ronnefalk, Hönigl, Lutz, Svennsson nebo bývalý mistři Degani a Vray. Na druhou stranu musíme podotknout, že Martinovi chybí trénink na upravené dráze, který absolvovala světová jezdecká špička dva týdny před závodem, na to se však po MS nikdo ptát nebude ...

Zítřejší zbylé kvalifikace zamíchají pořadím. Jelikož se nynější pořadí skládá ze součtu všech čtyř odjetých rozjížděk a zítra se začnou zkažené kvalifikace vyškrtávat. Z celkových šesti se do konečného pořadí totiž započítají čtyři nejlépe obodované. Z pořadí pak bude následovat rozřazení do finálových jízd – top 16 semifinále, 17 – 32 1/4 finále, 33 – 48 1/8 finále atd.

V Pattaye se šroubuje dlouho do nočních hodin, kdo nešroubuje, užívá si tradiční noční život a my vám další info přineseme hned po zítřejším závodním dni!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

A chat with Robert Batlle after Q4 from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

A chat with Miguel Matias after Q4 from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

Qualifying Rd 3 - Heat 1 from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

Bumper Cam from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

A taxi ride with Tamiya from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

Zpět

Vyhledávání