IFMAR Mistrovství světa 1:8 Buggy IC (Pattaya, Thajsko) 4. den

10.11.2010 13:36

1. a 2. kvalifikace

První kvalifikační den byli na plánu dvě kvalifikační jízdy, obě desetiminutové z celkového počtu šesti. Do celkového pořadí se počítají čtyři nejlépe obodované. Nadvláda amerických závodníků pokračuje, i když v trochu pozměněné podobě.

Obě kvalifikační rozjížďky vyhrál suverénně Ryan Maifield (Associated/Reedy/JConcepts), který tedy vylepšil svoje včerejší výsledky. V první kvalifikaci se oproti včerejšku zlepšil také Cody King (Kyosho/Orion/AKA). Oba závodníci najeli magických 14 kol, které již podle včerejších výsledků mohou zajet pouze závodníci, kteří ve své jízdě zajedou čistou jízdu bez chyb a hlavně bez zastávky pro dočerpání paliva.

Včerejší nejrychlejší závodník Jared Tebo (Kyosho/Orion/AKA) nezačal kvalifikaci, tak jak včera skončil tréninkové jízdy, když se svým časem zaostával o 7 sekund za svým maximem, to stačilo „jen“ na sedmou příčku.

Naopak pozici nejlepšího Evropana nepřebral nikdo jiný než mistr Evropy Reno Savoya (Mugen/RB/PL), když jako jediný dokázal stíhat americké jezdce, ovšem pouze s 13ti koly. Evropanům se vůbec dařilo, do první dvacítky se jich dostalo rovnou sedm. Náš Martin Bayer (Losi/Novarossi/Losi) nezačal nejlépe, jelikož se mu nepodařilo odjet celých deset minut na jednu nádrž a tak jeho dojezdový čas 12 kol za 9:55 na čelo nestačil. Martin byl bohužel nucen ukončit i svou druhou jízdu předčasně a tak mu průběžně patří 71. místo. Naopak Aleš Bayer podal ve své šesté skupině dva vyrovnané a velmi solidní časy a průběžně mu patří skvělé 29. místo! Marek Morávek, který v našem teamu plní roli jezdce, mechanika a team managera se také potýká s problémy a přenocuje tak ve druhé stovce.

Ve druhé kvalifikační jízdě sice Ryan Maifield vylepšil o dvě vteřiny svůj nejlepší dnešní výsledek, obecně se však časy začaly zhoršovat, jelikož trať začíná doznávat obrovský nápor závodníků. Na trati se objevuje víc a víc hrbolů. Ve druhé rozjížďce se na přední místa dostali i do této doby nevýrazní závodníci. Jsou jimi například bratři Aigonové Jerome (16.) Yannick (7.) nebo bývalý mistr světa Yuichi Kanai (12.).

Zítra mají jezdci odjezd z hotelu v 6:30 místního času (0:30 našeho), takže doufáme, že hlavně naši se dobře vyspí a vylepší své pozice.

 


 

 

 

 

A chat with Q1 TQ Ryan Maifield from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

A taxi ride to the track from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

 

Zpět

Vyhledávání