IFMAR Mistrovství světa 1:8 Buggy IC (Pattaya, Thajsko) 3. den

10.11.2010 00:44

MĚŘENÉ TRÉNINKY

Třetí den se v Pattaye začal lámat chleba, na programu byly tři měřené tréninky, ze kterých byli jezdci rozřazeni do kvalifikačních skupin. V těchto skupinách spolu závodníci stráví následující tři dny, do kterých je rozdělena kvalifikace.

Po včerejších prvních trénincích se dnes očekávali opět tuhé boje. Klíč pro rozřazení závodníků byl jasný, jezdec musel zajet tři po sobě nejrychlejší kola, tento součet byl brán pro celkové pořadí. Trať se jízdu od jízdy zrychlovala a nejrychlejší kolo úterka bylo o více jak vteřinu rychlejší než v pondělí.

Úterní pořadí ovládli jezdci z USA, když obsadili prvních pět pozic. Na prvních čtyřech se navíc objevila vždy jiná technika. První místo obsadil i v úterý Jared Tebo (Kyosho/Orion/AKA), následovaný Ryanem Maifieldem (Associated/Reedy/JConcepts), Travisem Amezscuou (Mugen/Ninja/ProLine), Mattem Castellanou (Losi/O.S./Losi) a Cody Kingem (Kyosho/Orion/AKA). Prvním neamerickým závodníkem v první desítce, je až šestý kanaďan Ty Tessman (Hot Bodies/O.S./ProLine). Evropané obsadili až konec první desítky – překvapivě Jörn Neumann (LRP/LRP/JConcepts) na osmé příčce, devátý Reno Savoya (Mugen/RB/ProLine) a desátý další francouzský závodník Yannick Aigoin (Losi/Novarossi/Losi). Dalším překvapením v první desítce byla sedmá příčka čerstvé posily Team Durango Ryana Lutze (Durango/Alpha/AKA). Naopak mimo první desítku byl japonský obhájce titulu Atsushi Hara (Hot Bodies/O.S./Hot Bodies) na dvanácté příčce a majitel TQ z MS 2008 Mike Truhe (Losi/Orion/Losi) skončil na 18. příčce. Bohužel nemáme kompletní výsledky k dispozici, a tak nevíme jakou příčku obsadili naši jezdci.
Podle zákulisních informací bude odhadem necelých třicet procent závodníků v kvalifikačních 10ti minutových jízdách bez potřeby tankování. Jedná se především o piloty z předních míst. V takto vyrovnaném závodě je zastávka v boxech velmi důležitá. Nechme se tedy překvapit nadcházející kvalifikací, jak taktika v boxech ovlivní celkové výsledky.

 


 

Maifield in Timed Practice Rd 2 from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

A Chat with Matt Castellano from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

A Chat with Reno Savoya from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

The GO Pro Video from NeoBuggy.net on Vimeo.

 

 

Zpět

Vyhledávání