FunnCars Cup (18.9.), Ústí nad Labem

29.09.2011 19:14

I přes to, že předpověď počasí byla vyloženě nedobrá, jsme se vydali do Ústí nad Labem, abychom si to rozdali s nepřízní počasí pro tento závod.

Na dráze v Ústí nad Labem nás přivítal pořadatele a hlavní organizátor závodu František Plechač. Trať byla výborně připravená a navzdory špatné předpovědi byli zde všichni plni optimizmu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se před špatnou předpovědí hledalo nějaké náhradní řešení, či zrušení závodu..

Do závodu se navzdory velkému množství přihlášených prezentovalo nakonec jen 30 závodníků ve třech kategoriích. V hlavní kategorii 1:8 Buggy IC se prezentovalo 17 jezdců, v elektrách 1:8 šest a desetinových offroadů bylo 7. Nijak valný počet, ale pro vyplnění volné neděle ideální stav.

Z našeho klubu se zúčastnil Honza a Zdeněk Kapičkovi, Jirka Humpolec a Plamen Sokolov. Zdeněk startoval s elektrou a zbylí jmenovaní pak ve spalovacích buggynách.

Trať byla skvěle připravená a tak se hned po ránu mohlo trénovat. Této možnosti využilo jen několik nedočkavců, avšak jejich modely se nabalovali blátem. I přesto, že je dráha situovaná do svahu terén byl provlhlý a zemina se lepila na kola.

Bez otálení byly hned po rozpravě spuštěny kvalifikace pro všechny kategorie. Ta se ještě podařila odjet za relativně slušného počasí. Pořadatelé se snažili seč se dalo, ale počasí neporučíš a tak se na první semifinále spalovacích buggyn otevřelo nebe a spustilo nekončící déšť.

Závod byl po dlouhém čekání nakonec ukončen a výsledky byly vyhlášeny u elekter po první finálové jízdě a u spalováků po kvalifikacích..

Ve spalovákách zvítězil Honza Kapička před Jirkou Humpolcem a třetím Petrem Končelem. Plamen Sokolov skončil na krásném 6. místě. V desetinách byl nejlepší Radim Červinka, druhý Daniel Píro a třetí Petr Pšondr. Buggy 1:8  Elektry vyhrál Pavel Otruba před Zdeňkem Kapičkou a třetím Miroslavem Veselkou.

Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo pod stanovými přístřešky jezdců a po nezbytném focení se začalo balit a účastnici se rozjeli do svých domovů.

Pořadatel připravil pro jezdce další novinky, kterými byl kompresor, laminátová nádoba na vodu a monitor v prostoru depa.

Bohužel tentokrát opět zmařilo počasí vynaložené úsilí. Dráha v Ústí si však zaslouží pozornost a tak se na ni jezdci budou zajisté rádi vracet a možná hned na poslední závod seriálu Funny Cars 2011, který se tady jede 8. října 2011.

kompletní výsledky na stránkách pořadatele

- Z.K. -

Zpět

Vyhledávání