Euro A den 5 kvalifikace 2, Sand am Main (1.-6.8.)

05.08.2011 20:06

I druhý den kvalifikací se závodníci probudili do sychravého rána. Lehce mrholilo a trať byla vlhká. Naštěstí již nebylo vidět kaluže tak jako předchozí den. Mrholení po deváté hodině ustalo a vše nasvědčovalo, včetně předpovědi, konec dešťů. Počasí bohužel stačilo ovlivnit první kolo kvalifikací. Zatímco první jezdci na trati jeli v podstatě na mokru, závěrečné skupiny třetího kvalifikačního kola jeli v podstatě po suché trati. Zvítězil anglický pilot Darren Bloomfield, před německým tandemem Daniel Reckward, Marcel Guske.

Posledně jmenovanému se dařilo i v posledním pátém kvalifikačním kole. Marcel Guske zde vyhrál a byl tak asi největším překvapením kvalifikací. Obsadil totiž celkově po kvalifikacích druhou příčku. Rychlejší byl již pouze Jerome Aigoin, který získal tzv. TQ. Třetí příčku obsadil Darren Bloomfield. Martin Bayer skončil desátý a probojoval se tak bezproblémů rovnou do semifinále. Druhým nejlepším čechem ve startovním poli se stal Jirka Mára, který figuroval na 33. místě. Další naši zástupci obsadili toto pořadí: 65. Tomáš Kapička, 66. Aleš Bayer, 100. Petr Klatovský, 117. Tomáš Marek, 121. Ludvík Kurčka, 124. Honza Kapička, 136. Michal Šindelář, 141. David Kukla, 170. Jan Domanský, 175. Pavel Braun.

Po skončení kvalifikací se po malé pauze rozjely finálové jízdy. Jelo se po dvanácti jezdcích, přičemž první čtvrřice postoupila do alší finálové jízdy. Hned do první (1/2048 A) nastoupil Pavel Braun. Bohužel hned na startu mu chcípl motor a tak startem z depa v podstatě přišel o možnost postupu. V druhé (1/2048 B) statoval Honza Domanský. Po patnácti minutách vybojoval čtvrtou příčku což znamenalo postup. Zde (1/1024 B) se mu již tolik nedařilo a dojel jako devátý. Podobný úspěch, tedy postup docílil ve finále 1/512 A David Kukla a čtvrtým místem si zajistil postup. V druhém finále 1/512 B se tolik nedařilo Michalovi Šindelářovi, který dojel šestý. David Kukla naopak zopakoval postup a vyhrál svou další finálovou jízdu (1/256 A). V druhé jízdě (1/256 B) dojel po absolvování stop and go, tedy průjezd uličky u mechaniků se zastavením) Honza Kapička desáté místo. Již do své třetí finálovky (1/128 A) nastoupil David Kukla. Zde dorazil do cíle jako deátý a svou pouť zde zakončil. V druhém finále 1/128 B bojoval hned v počátku Petr Klatovský s technickými problémy na elektronice a tak skončil jako předposlední.

Finálém 1/128 skončilo finálové odpoledne, tedy spíše podvečer. Zajímavostí dne byl výkon rozhodčích. Zatímco během kvalifikacích snad nepadl jediný trest pro jezdce a rozhodčí se spíš soustřeďovali na práci nahazovačů, ve finálových jízdách se s tresty roztrhl pytel. Nebylo snad finále kde by nezajel model nuceně do depa. Nedalo by se říct že tresty byly nepřiměřené, škoda jen že laťka rozhodování nebyla nastavena již na počátku závodu na tuto úroveň.

 

Zpět

Vyhledávání