Euro A den 4 kvalifikace 1, Sand am Main (1.-6.8.)

04.08.2011 23:29

Dalším dnem pokračovalo dnes mistrovství Evropy v Německém Sandu. Bohužel ranní probuzení znamenalo pro celé startovní pole nepříjemné překvapení v podobě propršené noci a pokračujícího deště i v čase startu první kvalifikační skupiny. Ta startovala v 8.00 a rozjela tak již opravdu naostro boje o evropský titul.

První kolo bylo díky počasí a velmi rozbahněné dráze ve znamení technických závad, což dokazuje i výsledková listina tohoto kvalifikačního kola, která obsahuje pouze 155 jmen z celkových 180 účastníků. Problémy se bohužel nevyhly ani české výpravě a to konkrétně Martinovi i Alešovi Bayerovi, Jirkovi Márovi. Nejlépe si s mokrou dráhou a deštěm dokázal poradit Angličan Simon Willets. V průběhu dopoledne se počasí umoudřilo a déšť ustal. Dráha byla upravena a pokryta pilinami. Druhé kolo se tak jelo sice na mokré a rozbahněné trati, avšak již bez účasti deště. I tak časy se zdaleka neblížily časům ze včerejších tréninků. Lépe se již dařilo i našim reprezentantům. Celému druhému kolu dominoval francouzský pilot Jerome Aigon, který svým časem leckoho zaskočil a vyhrál dalo by se říct rozdílem třídy. Podobně dokázal ovládnout výsledkovou listinu i v kole třetím, kterému již asistovalo slunce a trať dokonce občas i zaprášila.

Z našich zástupců se opět nejlépe dařilo Martinovi Bayerovi, který drží po třech kvalifikačních kolech 7. místo. Bohužel jeho výkon nikdo nedokázal napodobit a tak další česká jména v první padesátce nenaleznete. Současné příčku jsou následující: Jirka Mára 56., Tomáš Kapička 63., Petr Klatovský 86., Tomáš Marek 104., Aleš Bayer 109., Honza Kapička 115., Ludvík Kurečka 125., David Kukla 152., Honza Domanský 168., Pavel Braun 173.

Bohužel předpověď neni na další dny o moc příznivější, ale všichni závodníci doufají v lepší zítřky. Doufejme že se to týká i našich.

Celkové výsledky

Zpět

Vyhledávání