Do Itálie na závody (17.11.), Benátky

21.12.2011 23:15

Před rokem jsme nedočkavě sledovali informace o připravované stavbě nové offroad aréně a čekali, kdy se na italských internetových serverech objeví zmínka s termínem konání závodu. Bohužel marně. Letos jsme opět z kraje podzimu zaznamenali aktivitu kolem tohoto projektu. Před rokem musely být aktivity z důvodů povodní, které zasáhly okolí Padovy odsunuty na neurčito a tak všichni dychtivě očekávali, kdy se objeví další informace. Na internetu jsme mohli sledovat jednak stavbu haly, ale také stavbu dráhy, která byla svěřena ostřílenému staviteli tratí pro offroad Joey Christensen. Mecenášem, který zde halu postavil, byla firma, která se stavbou hal zabývá a v době, kdy krize v Itálii ochromuje mnoho firem, se nebála pustit do tak rozsáhlého projektu. Ten kdo by se chtěl pustit do takového projektu i u nás, si musí připravit odhadem na 1 - 2 mil. EUR! Do Itálie vyrazil z našich jezdců Honza a Tomáš Kapičkové, já jsem zastával pozici velitele zájezdu a mechanika. :-)

Hala je situovaná na předměstí italského města Padova, které je vyhledávaným turistickým centrem. I přes to, že má město Padova bohatou historickou minulost, zůstává stále ve stínu nedalekých Benátek.

My jsme směrem do Itálie vyrazili již ve čtvrtek nad ránem a to především proto, že jsme si chtěli závody zpestřit návštěvou ostrovního města Benátky. Nahrál tomu fakt, že ve čtvrtek 17. listopadu byl v Čechách státní svátek. Z Prahy do Benátek je to zhruba 850 km. Cesta po dálnici příjemně ubíhala a my jsme tak krátce po poledni stanuli na okraji Benátek. Molo, se zastávkou lodní dopravy jsme našli hned vedle patrových garáží, kde jsme odložili auto. Naše cesta pokračovala po vodě až do samého centra historického města protkaného vodními kanály. Návštěva Benátek mimo hlavní turistickou sezónu stála jistě za to. U večerní kávy na břehu jednoho z kanálu jsme si telefonicky domluvili schůzku s hlavním organizátorem přímo na dráze. Opustili jsme Benátky a zároveň i příjemné slunečné počasí, které nás celý den provázelo. Mysleli jsme, že bude v této jižní části Evropy počasí příznivější. Opak byl pravdou a tak nás po zbytek pobytu doprovázela všudy přítomná mlha, stejně tak jak tomu bylo po několik posledních týdnů u nás doma.

Zpět

Vyhledávání