Czech Open - Most (20.8.)

22.08.2011 15:30

Přesto že páteční odpoledne bylo ve znamení deštivých přeháněk po celé ČR, sobota přivítala účastníky závodu na Mostecké trati sluníčkem. Trať sice byla vlhká, ale bahno bylo vidět víceméně pouze na pneumatikách. Trať tak poskytovala ideální grip a nic nebránilo všem 45 účastníkům bojovat o co nejlepší výsledek v kvalifikacích.

Kvalifikace se jela jako tradičně na 3 kola, z čehož se započítával nejlepší výsledek. Hned úvod narušili problémy s časomírou a tak první skupina kroužila po trati déle než bylo potřeba a čekalo se na zprovoznění časomíry. Poté již nic nebránilo odjetí všech tří kol. Po drobném zmatku s výsledky (na výsledkové tabuli se započítávaly dva a ne jeden nejlepší výsledek), které nakonec byly upraveny dle propozic závodu, kvalifikaci vyhrál Míchal Šindelář před Lukášem Zemanem. Nejlepší náš zástupce byl Michal Michel na sedmém místě.

Finále se již jelo na naprosto suché trati a začínalo se i prášit. Předposlední celkově skončil náš nový jezdec Plamen Sokolov. Ten zde spíše nabíral zkušenosti ze závodů a s ovládáním modelu se teprve seznamuje. 22. příčka nakonec připadla na Pavla Brauna, kterému se nepovedla kvalifikace a ve 1/4 finále bojoval o postup. Ten nakonec unikl o 6 sekund. Samotné hlavní finále se jelo na 30 minut. Hned po startu se ujal prvního místa Lukáš Zeman a to udržel s přehledem až do cíle před druhým Michalem Šindelářem a třetím Vítem Procházkou. Michal Michel se po startu dostal do karambolu a tak absolvoval stíhací jízdu. Ta nakonec stačila na skvělé páté místo, i když po cíly byl Michal zklamán - čtvrtá příčka byla na dosah.

Závody proběhly v klasickém tempu na které jsou již účastníci připraveni. Zbytečné pauzy před začátkem jízdy, kdy se čeká nebo dokonce schání nahazovači. Též by možná stálo za to se zamyslet a vybudovat takový systém nahazování finálových jízd, aby každý nahazoval jednou. Takto to díky systému na některé vyšlo dvakrát, na někoho ani jednou, a neustále chyběli nahazovači. Na jiných závodech to jde ... O problémech s časomírou a výsledkami již psáno bylo. Faktem je, že zde chyběl klasický komentátor a rozhodčí Jaromír Valášek, který již v náhánění nahazovačů a organizací závodu má letité zkušenosti.

kompletní výsledky

Zpět

Vyhledávání