Czech Open Horní Jelení (9.4.)

17.04.2011 14:53

"Tak a je to tu!" zaplesalo srdce českých buggynářů před prvním tuzemským závodem. Jako již pár posledních sezon i ta letošní odstartovala závodem v Horním Jelení. Předpověď počasí, které se všichni báli, byla přiznivá, bez deště. Ten se tentokrát naštěstí ani nepřiblížil a tak se dalo očekávat pohodový průběh závodu. Ač se jednalo o první letošní závod, startovní listina nebyla plně obsazena a čítala „jen“ 59 závodníků, do samotného závodu se ale přihlásilo nakonec 61 jezdců. Krom stálých účastníků seriálu Czech Open, se přihlásila i řada jezdců účastnících se především seriálu MČR. Ten zahajuje letošní sezónu jen o týden později na stejné trati.

Lačnost závodníků, kteří mohli letos poprvé ochutnat venkovní ježdění, byla vidět už na pátečním tréninku, kdy byla trať v obležení jezdců. Obdobný nápor trať zaznamenala v sobotu ráno.

Trať v Horním Jelení od loňského roku doznala několik výrazným změn. Trať místní klub zejména prodloužil a obohatil o nové prvky, jako například nové skoky nebo vydláždění některých zatáček. Zejména dlažba dělala některým jezdcům problémy, jelikož se na ní rapidně měnily jízdní vlastnosti.

Největší vrásky ale přidělávám jezdcům povrch, který tvořila krom koberců na skocích a dlážděných zatáček i hlína, která však není z těch pro trať s takovým náporem jezdců ta nejvhodnější. Díky tomu se trať po celý závodní den měnila a díky tomu i ideální stopa byla každou rozjížďku trochu odlišná.

V kvalifikacích si nejlépe vedl Lukáš Zeman, před Tomášem Markem a Jiřím Márou. Z našich závodníků si nejlépe vedl Tomáš Kapička, který se dostal do první desítky, druhou desítku obsadili Honza Kapička (13.), Michal Michel (19.) a Tomáš Fic (20.), ve třetí desítce se umístili Honza Bílek (25.) a Jirka Humpolec (27.), na 55. místě se umístil Petr Slavník.

Finálové jizdy prvními místy po kvalifikacích moc nezamíchaly a celkově vyhrál Lukáš Zeman před Tomášem Markem a Jiřím Márou. Do finále se probojoval též Honza Kapička a Michal Michel, avšak bohužel pro technické potíže na svém modelu finále nedokončili.

kompletní výsledky

 


 

Zpět

Vyhledávání