Czech Open Horní Jelení (16.10.)

17.10.2010 19:17

Poslední závod seriálu Czech Open se konal v sobotu 16.10. na trati v Horní Jelení. Někteří jezdci do místa konání dorazili již v pátek a věnovali se tréninku na trati, která byla vzorně připravena. Večer se pak v souvislosti s posledním závodem tohoto seriálu sešli u griování prasátka a ti otrlý zůstali u místní karosy navzdor chladnému počasí do ranních hodin. V sobotu v den závodu se na rozpravě sešlo celkem 59 závodníků. Po krátké rozpravě bylo stanoveno pět kvalifikačních skupin po 12 jezdcích. Přesto že je trať v Horním Jelení vcelku dlouhá, bylo někdy jezdců na trati víc než je zdrávo. Jelo se na 3 kvalifikační jízdy, z čehož se započítával jeden nejlepší výsledek. Kvalifikace vyhrál nakonec Lukáš Zeman před Martinem Zvárou a Honzou Kapičkou. Přímý postup do finále si z našeho klubu svým výkonem zajistil ještě Tomáš Kapička (4.), Michal Šindelář (5.), Libor Lukášek (9.), Míra Fedeleš (13.), Michal Michel (14.) a Pavel Braun (16.).

Finálové jízdy začínaly rozjížďkou 1/8. Zde se každé finálové jízdy účastnilo 14 jezdců, z čehož 6 nejlepších postupovalo do vyšší finálové jízdy. Jesltiže při kvalifikacích byla trať místy lehce zahuštěna modely, ve finálových jízdách bylo prvních několik zatáček pro jezdce sázka do loterie. O karamboly nebyla nouze a mnoho závodníků ztratily cenné vteřiny hned po startu. Prostě aut na trati bylo moc. Z osmifinále postoupil z Bohemia Racingu do čtvrtfinále Tomáš Chaloupka a Tomáš Klein. Ve čtvrtfinále se jim však již tolik nevedlo. V semifinále se držel na postupové pozici Pavel Braun, avšak přestože měl vcelku slušný náskok, dokázal v závěru díky sérii několika chyb v posledním kole o postupovou příčku přijít. V podstatě jak přes kopírák se dařilo též Mírovi Fedelešovi a tak oba jezdci zůstaly těsně před finálem. Smolařem byl též Tom Kapička, který měl technické problémy a do finále také nepostoupil. Ve finále se tak objevili tři zástupci našeho klubu a to Honza Kapička, Michal Michel a Michal Šindelář. Celé finále se odehrávalo v poklidném tempu, ihned po startu se vytvořilo pořadí Zeman, Zvára, Šindelář, Domanský a Honza Kapička. Je trochu škoda že trať měla s tratí na začátku závodu velmi málo společného. Během dne se na trati vytvořilo mnoho záludných míst, před některými skoky se začay tvořit vcelku hluboké příkopy, které dokázaly model rozhodit už při nájezdu naskok. Takových míst bylo víc než dost a tak se občas jezdec divil co se to vlastně stalo že má svůj model na střeše.  Jelo se tady opatrně a spíše na jistotu. V závěru však Lukášovi Zemanovi zhasnul motor a o změnu v pořadí nebyla nouze. Vedení se ujal Michal Šindelář, následovaný Martinem Zvárou a Honzou Domanským. Ze čtvrtého místa mocně finišoval Honza Kapička a kolo co kolo se dotahoval na Hoznu Domanského. V závěru se však po drobné chybě zamotal jeho model do jakési ochranné sítě u zatáčky a než ho nahazovač z této "pasti" vymotal byly pracně najeté vteřiny ztraceny. Na prvních třech příčkách se již tedy nic nezměnilo a první příčku si tak odvezl Michal Šindelář.

-pH-

kompletní výsledky

 

Zpět

Vyhledávání