Czech Open 2010 Nepomuk (24.4.)

24.04.2010 21:12

Za účasti 49 jezdců pokračoval druhým kolem seriál závodů Czech Open 2010. Tentokrát se závodnící sjeli na trati nedaleko Nepomuku, v Tojicích. Zásadní rozdíl oproti předchozímu podniku v Horním Jelení bylo počasí a to vyloženě letní. Jelo se tedy po celou dobu na suchu. Místní trať byla oproti loňsku pozměněna a přibylo několik skoků.

Po kvalifikacích se vedení ujal Michal Šindelář, který zajel i nejrychlejší kolo. 5. místo obsadil Jan Bílek a první desítku uzavíral Pavel Braun. Ve čtvrtfinále B nakonec bohužel odstoupil Jiří Garbaczewski pro poruchu differenciálu, narozdíl od Míry Fedeleše, který jízdu vyhrál, a postoupil do semifinále B. Seminifále B se nakonec ukázalo jako nejvyronanější finálová jízda. Hned po startu došlo k několika kolizním situacím, které nejvýce poškodily Lukáše Zemana, kterému zhasl motor a přišel tak o možnost postupu do finále. Bohužel kolize se nevyhly ani Pavlu Braunovi a tak se po prvním kole ocitl na posledním místě a ztrátu již nedohnal. Vše pečetilo ještě v posledním kole chcípnutí motoru a to znamenlo pokles z vybojovaného 6. místa na 7. místo. Naopak se vedlo Mírovi Fedelešovi který klidnou jízdou obsadil v této finálové jízdě 3. místo a tak postoupil až do samotného finále. S odstupem času se ukázalo že tato finálovka byla divácky nejzajímavější.

V samotném finále se hned po startu ujal vedení Michal Šindelář a to v podstatě nepustil až do samotného závěru. Celý závod tak vyhrál před Michalem Michelem a Štěpánem Šilhavým. Míra Fedeleš i díky odlepené pneumatice obsadil 9. místo, ale mezi seniori si odvezl vítězství. Díky prvnímu místu v Nepomuku a druhému v Horním Jelení se do čela seriálu po dvou závodech vyhoupl Michal Šindelář.

Kompletní výsledky zde

 

Zpět

Vyhledávání