Czech Open 2010 Mladá Boleslav (15.5.)

17.05.2010 19:45

Na mladoboleslavské dráze se uskutečnil další závod ze seriálu Czech Open 2010. Tento tradiční závodní okruh letos nehostí seriál MČR a tak se zaměřil na organizaci pouze tohoto seriálu. Jelikož se trať nachází téměř ve středu republiky, mají to sem skoro všichni závodníci stejně daleko a tak bývá každý závod velmi početně obsazován. Bohužel proti velké účasti byla předpověď počasí, která slibovala dešťové přeháňky, které ovšem stejně jako zbytek republiky tak i dráhu ohrožovaly několik dní před samotným závodem.

Obavy ale místní klub zmírnil, když mezi přihlášené závodníky poslal informaci o sjízdnosti dráhy a pouze malého rozmočení tratě, s tím že se déšť z větší části dráze jako zázrakem vyhnul. V pátek na trať členové klubu rozsypali piliny, odčerpali menší kaluže a trať připravili na sobotní klání.

V sobotu pak vše probíhalo podle známého scénáře – volné tréninky, tři kvalifikace, finálové jízdy. Obloha sice byla z větší části dne zatažená, naštěstí pro všechny zúčastněné, ale bez sebemenších přeháněk.

Kvalifikace začaly po deváté hodině a krátce po poledni už byly známy její výsledky. Z našich členů si nejlépe vedl vítěz posledního Czech Open závodu Michal Šindelář, který získal TQ, třetí místo obsadil Honza Kapička, na pátém místě skončil Tomáš Kapička, Jiří Garbaczewski skončil na sedmém místě, Honza Bílek 10. místo, Libor Lukášek 11. místo, Miroslav Fedeleš 22. místo, Honza Hujer 32. místo, Tomáš Klein 42. místo, Petr Slavník 50. místo. To znamenalo veliký úspěch pro naše členy a hned šestice jezdců si zajistila přímý postup do semifinále.  Zbylí jezdci se museli prokousat na vyšší příčky z nižších finálových jízd. Do finále se nakonec propracovali naši závodníci – Michal Šindelář (startoval z první pozice), Libor Lukášek (startoval z druhé pozice), Honza Kapička (startoval z třetí pozice), Jan Bílek (startoval z páté pozice), Míra Fedeleš (startoval z osmé pozice).

Půlhodinovou finálovou jízdu vyhrál Michal Šindelář stylem start – cíl. Druhou a třetí příčku dlouho drželi Honza Kapička a Libor Lukášek, bohužel oba pro zhasnutí motoru těsně před tankováním museli přenechat boje o pohárové umístění jiným. Hned po startu se s technickými problémy potýkal Honza Bílek, který poté ani přes opravu finálovou jízdu nedokončil, Honza Kapička pro zlomené rameno také do cíle nakonec nedorazil, a tak se za vedoucího Michala Šindeláře posunul neustále se zlepšujícími výsledky Míra Fedeleš, který tak zvítězil i v kategorii 40+. Libor Lukášek nakonec dokončil jízdu na šestém místě.

Kompletní výsledky zde

 

 P.S. mezi posledními fotografiemi je k vidění jedovatě zelená elektro buggyna - pozor! jedná se o závodní stroj našeho předsedy klubu, který se tímto chystá vrátit zpět z pozice bafuňáře na závodní tratě - držíme palce a přejem mnoho úspěchů v této kategorii (ať to vyjde ještě tuto sezónu ...)

Zpět

Vyhledávání