Bitty Contest 2010, Itálie (12.-13.6.)

18.06.2010 19:58

Již druhý ročník závodů v kategorii 1:8 buggy uspořádal italská firma Bittydesign zabývající se hlavně stříkáním karoserií a výrobou doplňků pro svět RC modelů jejíž majitely je rodina Rabitty. Pokud vám jméno připadá známe tak jedním z bratrů je Ricki Rabitty, italský mistr a účastník finále ME. A tak na tomto závodě nebyla nouze o známé jména z Offroadových tratí. Kromě Rickiho byl mezi přihlášenými též Darren Bloomfield, Richi Gomez, Fabrizio Teghesi a mnoho dalších více či méně známých jmen. Celkem se na startu sešlo 118 účastníků z celé Evropy. Náš klub měl zástupce v podobě Honzy a Toma Kapičků, Michala Šindeláře a Pavla Brauna.

Celý závod byl pojat trochu netradičně a systém finále byl pojat v "americkém stylu". Jezdci jsou stejně jako u nás rozděleni po kvalifikaci do rozjížďek s tím rozdílem že nejsou finálové jízdy A a B, ale všichni jsou rozděleny do finále A až v tomto případě finále J. Z každého finále postupují do dalšího první tři jezdci. Před finálem A kterého se účastní první jedenáctka z kvalifikace a dále pak první tři jezdci z finále B, probíhá o poslední patnácté místo ještě souboj v tzv LCQ (last time qualification). Jedná se o pětiminutovou jízdu s pevným startem nepostupujících z finále B a tří nepostupujícíh z finále C.

Kvalifikace se jedou v nám známém stylu. Zde se jelo na čtyři jízdy, z nichž se dvě nejlepší počítaly. Po kvalifikaci první pozici jasně obsadil Darren Bloomfield. Naši se svými výsledky probojovali do finále F v případě Pavla Brauna a do finále C v případě Michala Šindeláře a bratrů Kapičkových. Pavel skončil ve finále F na 6. místě a dále již nepostoupil. Michal Šindelář obsadil ve finále C 11. místo a Tom Kapička 6. místo. Jediný kdo se posunul o finálovku výš byl Honza Kapička, který dojel ve finále C na druhém místě a postoupil do finále B. Zde se mu již tolik nevedlo a obsadil 11. místo. Tím pro něj ani pro jeho bratra závod nekončil, neboť měli ještě šanci v tzv. LCQ finálovce, kde se bojovalo o jedno místo do finále A mezi patnácti závodníky. Všechny jízdy byly díky italskému temperamentu vcelku napjaté, neboť se jezdilo hodně agresivně. O to větší řežba se strhla ve finálovce LCQ, kde se jelo "hlava nehlava". Zde nakonec Honza dojel na 10. místě a Tom na 8. místě.

Ještě před startem finále proběhla poslední "atrakce". Pořadí na startovním roštu finálové jízdy A neurčovalo dosažené pořadí, ale jelo se o ně ve speciální jízdě. Ta se sestávala z jednoho zahřívacího a dvou měřených kol. Každý závodník jel na trati naprosto sám a celé klání bylo jistě zajímavým zpestřením nejen pro diváky. Zde nakonec nejrychlejšího času dosáhl Mirko Bianchi a startoval tak z první pozice. O tu však po startu v prvním kole přišel a vedení se ujal Darren Bloomfiel, který si ho nenechal vzít a celý závod tak vyhrál. Druhý do cíle dojel domácí Riccardo Rabitty a třetí skončil Richi Gomez.

- pH -

 

Zpět

Vyhledávání