Astra Nitrocross 2010

03.05.2010 11:19

Za účasti 90 jezdců z 10 zemí proběhl další ročník mezinárodního závodu s modely 1:8 IC Buggy. Souboje se odehrávali na atraktivní trati plné skoků v "americkém" stylu. Snad jedinou vadou na kráse byla neúčast špičkových jezdců z ameriky, kteří díky problémům v letecké dopravě nedorazili. Již v pátečních tréninkových jízdách se ukázalo, že tyto závody byly hlavně o chybách jezdců. Kdo tedy dokázal jet vyrovnanou jízdu, tzv. najistotu, měl velké šance na úspěch.

V kvalifikacích nakonec dle předpokladů zvítězil Martin Bayer před svým bratrem Alešem a Martinem Paterem. Z našich jezdců obsadil pěkné 11. místo Honza Kapička a 14. místo jeho bratr Tomáš. Celkem se dařilo i ostatním klubovým jezdcům, Libor Lukášek s Michalem Šindelářem uzavírali první dvacítku, Pavel Braun a Jiří Dvořák obsadili 35. a 39. místo.

Bohužel již před kvalifikacemi se trať díky nočnímu dešti změnila, ale za použití pilin neztratila nic na své sjízdnosti. O něco horší stav byl v neděli před finálovými jízdamy, kdy trať opět v noci zkropily dešťové přeháňky a bouřky. Pořadatelé vše zvládli s přehledem, nicméně dráha se tak stala ještě náročnější na jezdecké dovednosti. Svůj den měl Jan Hujer který se z 1/32 finále probojoval až do 1/8 finále. Zde stejně jako Pavel Braun, Michal Michel a Jiří Dvořák své působení ukončil a dále již nepostoupil. Ještě větší úspěch zaznamenal Miroslav Fedeleš, který se probojoval až do 1/4 finále, kde mu o jednu příčku utekl postup do 1/2 finále.

Do finále se nakonec nedostal náš nejúspěšnější zástupce po kvalifikacích, Honza Kapička a své působení zakončil celkově na 23. místě. Stejně tak se nevedlo Liborovi Lukáškovy, který skončil o příčku za ním. Ve finále jsme nakonec měli dva zástupce - Toma Kapičku a Michala Šindeláře oba s podvozky Kyosho a motory Team Orion.

Celý závod nakonec dle předpokladů vyhrál Martin Bayer, který ani zde neměl konkurenci, která by s ním dokázala držet krok. O něco zajímavější byl souboj o další příčky, kde nakonec 3. místo obsadil Aleš Bayer před třetím Jiřím Márou a čtvrtým Tomášem Markem. Tom Kapička nakonec dojel na sedmé pozici a finálovou dvanáctku uzavíral Michal Šindelář.

kompletní výsledky zde

 

Zpět

Vyhledávání