6. závod seriálu Czech Open (14.-15.7.), Horní Jelení

03.08.2012 22:41

Ve dnech 14. do 15. července se na dráze v Horním Jelení jel již tradiční dvoudenní závod. Jednalo se již o šestý závod seriálu Czech Open. Možná i navzdory špatné předpovědi počasí se do závodu zaregistrovalo pouze 39 závodníků v kategorii spalovacích buggyn, přičemž účast na předchozích ročnících tohoto dvoudenního závodu se pohybovala okolo 60 závodníků.

Spousta závodníků dorazila na závodiště již v pátek, kdy byla dráha otevřena, a jezdcům bylo umožněno trénovat. Dráha oproti předešlým závodům nezaznamenala větších úprav. Na páteční večer byl pak opět připraven legendární bufet v podobě autobusu. Pro jezdce, kteří dorazili v sobotu, byl také připraven volný dvouhodinový trénink před kvalifikačními jízdami. Kvalifikačních jízd bylo po domluvě vypsáno šest. Pět se odjelo v sobotu a jedna v neděli, pro ty jezdce, kteří se rozhodli dorazit právě až v neděli. Kvalifikace se nepočítaly na body, jak je běžné, ale tři nejlepší jízdy se sčítaly. V kvalifikacích si z našeho klubu nejlépe vedl Tomáš Kapička (2.), Michal Michel (5.) a Petr Dvořák (8.). I přes špatnou předpověď počasí se kvalifikace obešli bez většího deště. Jen párkrát se přes dráhu přehnala lehká přeháňka. Na sobotní večer byla objednána žívá kapela a na závěr večera byl připraven ohňostroj.

V neděli byli na programu, po poslední kvalifikační jízdě, finálové jízdy. V neděli ještě do startovního pole přibyli dva jezdci, což umožnilo rozdělit jezdce do dvou čtvrtfinálových a dvou semifinálových jízd.

Ve čtvrtfinále ani semifinále neměl nikdo z jezdců našeho klubu problém a do finále tak postoupili Kapička, Dvořák a Michel. Po startu finálové jízdy se zdálo, že se budou celou délku finále o první místo prát Lukáš Zeman s Tomášem Kapičkou, nicméně tomu tak bylo pouze pár kol, Tomášových pár chyb a nepropustnost jezdců o kolo zpět ho stála spoustu času a v cíli se musel spokojit s druhým místem za Lukášem. Souboj o třetí místo byl mnohem zajímavější. Celou půlhodinu si nic nedali zadarmo Štěpán Šilhavý a náš Michal Michel, nicméně na posledním skoku před smyčkou, kdy už se zdálo, že si Michal dojede pro bronzovou medaili, přišel útko ze strany Štěpána a došlo ke kontaktu. Z pohledu Michala, to byl zákrok za hranou pravidel, z pohledu Štěpána se jednalo o čistý zákrok. Nicméně rozhodčí nic neviděl a tak třetí místo připadlo Štěpu Šilhavému. Nic na tom nezměnili ani následné ústní protesty ze strany Michelů podporované mnoha svědky zákroku.

Zanedlouho po skončení finálové jízdy se spustila průtrž mračen….

kompletní výsledky

T.K.

Zpět

Vyhledávání