6. závod mistrovství ČR 1:8 Buggy a Truggy

08.11.2010 18:22

Předposlední říjnový víkend se na naší nejskákavější trati uskutečnil poslední podnik ze seriálu MČR „B“. Slavkovská dráha hostila již letos třetí závod – po jarním MČR „A“ a Astra Nitro Crossu, se dočkali i jezdci jezdící šampionát „B“. Opět nízká účast, tentokrát 32 závodníků nebylo sice pro spoustu lidí překvapení, nicméně jelikož se jednalo o poslední letošní outdoorový závod, za velmi slušného počasí dala se očekávat účast vyšší.

Jak se zmiňuji výše, předpověď byla dlouhodobě na poslední závodní víkend dlouhodobě příznivá. Takže přeci jenom jsme se na konci závodní sezony dočkali umoudřeného počasí, i když rána i večery byly velmi chladné.

Pátečního tréninku se zúčastnilo téměř deset závodníků, včetně domácího Martina Bayera, který pojal závod jako přípravu na MS, které bude probíhat od 7. -14. listopadu v thajské Pattaye.

Do Slavkova přijel v největším zastoupení náš Bohemia Racing a již během kvalifikací o sobě naši závodníci dávali vědět, když se do první desítky dostali hned tři – Tomáš Kapička (2.), Michal Šindelář (3.) a Jirka Dvořák (9.). Přímý postup do semifinále si vybojoval i Libor Lukášek z 12. pozice. Finálová jízda byla jasnou dominancí domácího Martina Bayera, který tak dokázal, že do Thajska odjíždí v dobré formě, druhou příčku vybojoval Tomáš Kapička a třetí dojel Lukáš Zeman. Z našich se do finále probojovali i Michal Šindelář, který obsadil čtvrtou příčku a Libor Lukášek, který však pro technické závady jízdu nedokončil.

Po závodě proběhlo střídmé vyhlášení béčkového národního seriálu, ve kterém byli vyhodnoceni nejlepší tři ve všech kategoriích. Po vyhlášení se většina závodníků sbalila a odjela, což bylo k údivu místního pořadatele velmi nepochopitelné, jelikož byl k nedělnímu MČR truggy přidány závody buggyn jak spalovacích, tak elektrických. Celkový součet všech třech kategorií byl tedy 20 jezdců.

V hlavní kategorii dne Truggy, se opět podařilo zvítězit Martinu Bayerovi, ten však nemohl promluvit do celkového pořadí, jelikož se letos účastnil pouze dvou závodů. Z našeho klubu na stupně vítěz dosáhl jen Jirka Dvořák, kterému však tento výsledek k celkovému vítězství nestačil. Celkově zvítězil Jiří Kubánek před Jiřím Dvořákem a Pavlem Braunem. Do našeho klubu šlo i celkové vítězství 40+ v kategorii truggy, které vyhrál Luboš Krch. Volný závod buggy vyhrál Tomáš Marek a elektobuggy vyhrál Martin Hrazdíra, na třetím místě se umístil náš Zdeněk Kapička.

Celkově byl víkend hlavně díky počasí důstojnou tečkou za celou letošní sezonou. Co se týče účasti, nebyl závod tak velký, jako poslední závody sezony bývají, ale nad důvodem nechť si udělá obrázek každý sám.

- HK -

 

Zpět

Vyhledávání