3. Wintersplash - (Rakousko, 8.-9.1.)

10.01.2011 20:55

Halových závodů v kategorii 1:8 Buggy je v poslední době jak šafránu. O tomto víkendu se jel v poslední době již tradiční závod pořádaný Rakouským klubem MSW Wöbling. Letos se na startu sešlo celkem 108 jezdců. Z české republiky dorazilo nemalé zastoupení a to jmenovitě Honza a Tom Kapičkovi, Pavel Braun, Jirka Dvořák, Míra Fedeleš, Luboš Krch, Karel Hájek, bratři Martin a Tomáš Markovi, Jan Machovec a Petr Stieber. Bohužel nedorazili původně přihlášení Martin a Aleš Bayerovi.

V pátek proběhly volné tréninky od 13-18 hod. Bylo tak celkem dost času na specifické nastavení podvozku a volbu pneumatik. Jede se totiž na koberci a celkem netradičně v kategorii 1:8 je povoleno mazání gum. Bez toho v podstatě nemá smysl vyrážet na dráhu. V některých chvílích bylo na trati i 26 jezdců. Přesto se najezdilo hodně kol a mnozí byli na dráze i dvě hodiny.

V sobotu dopoledne proběhl poslední trénink, tentokrát již měřený a po desetičlených skupinách. Poté následovaly kvalifikační rozjížďky. Jelo se na čtyři rozjížďky a do celkového pořadí se započítávaly dva nejlepší časy. Postupem času většina jezdců zrychlovala a tak nakonec někteří jednci dosahovali i 10 kol. Z našich jezdců nejlépe dopadl Tomáš Marek, kerý obsadil 12. místo a jako jediný tak postoupil přímo do semifinále. To o 2 vteřiny uteklo Honzovi Kapičkovi, který skončil na 18. místě. Další jezdci z se umístili následovně: 31. Tomáš Kapička, 34. Karel Hájek, 45. Pavel Braun, 51. Jirka Dvořák, 58. Martin Marek, 59. Míra Fedeleš, 76. Luboš Krch, 85. Petr Stieber, 99. Jan Machovec. Celkově vyhrál kvalifikace Hupo Hönigl před Dominicem Bauerem a Martin Wollankou.

Neděle začala finálem 1/128. Do finále 1/32 nastoupil Luboš Krch. Bohužel se mu nedařilo tak jak by si přál, a obsadil 6. nepostupové místo. V dalších bojích pokračoval Jirka Dvořák společně s Mírou Fedelešem ve finále 1/16. Zde Jirka Dvořák zkušenou jízdou bez chyb finálovku vyhrál a postoupil do dalších bojů. Naopak Mírovi Fedelešovi se nedařilo, pneumatiky nefungovali dle jeho představ a navíc mu nebyly zaznamenány dvě kola a obsadil v této finálovce poslední místo. V 1/8 finále A jsme měli dva zástupce Pavla Brauna a Jirku Dvořáka. Hned po startu se díky postartovní mele dostal Pavel Braun nečekaně na dráze o zatáčku dál než chtěl a přestože se svým modelem čekal na své soupeře dostal od rozhodčích průjezd boxovou uličkou. I přesto poté společně s Jirkou Dvořákem ztrácel na postup cca 14 sec. Bohužel kalich hořkosti si dopil ve 2/3 jízdy, kdy mu odešla svíčka a výměna zabrala 2 minuty v depu. Dojel tak na 11. místě. Jirka Dvořák skončil nakonec na 6. místě 8 sec. od postupové čtvrté příčky. V druhém 1/8 finále B startoval Martin Marek a Karel Hájek. Oba jezdci se s přehledem ujali prvních příček a nakonec Martin finálovku vyhrál a Karel dojel na druhém místě. V dalším jízdě ,tedy 1/4 finále A startoval Tomáš Kapička. Bohužel hned po startu měl na svém modelu technickou závadu, ketrou se jeho mechanikovi podařila odstaranit, ale ztráta byla natolik velká že na postup již nebyla naděje. Přestože zajížděl vcelku rychlá kola skončil na 10. místě. V druhé 1/4 finálové rozjížďce startoval z 1. místa Honza Kapička. Ihned se ujal vedení a s přehledem kontroloval postupovou příčku až do doby než se jeho motor zastavil a ztratil tak kolo restartem v depu. Dojel tak smolně na 7. místě před Martinem Markem a Karlem Hájkem. V bojích tak již zůstal pouze Tomáš Marek, který však v semifinále obsadil pátou, tedy postupovou příčku a dostal se tak do finále.

Zde se očekával souboj mezi Hupo Höniglem a Dominicem Bauerem. Hupo však v prvních kolech udělal několik chyb a nakonec mu zhasl i motor. Vydal se tak na stíhací jízdu. Dominic Bauer dlouho jezdil na první příčce avšak i jeho zradila technika a musel nedobrovolně do depa. Vedení se tak ujal Martin Wollanka a udržel si ho až do konce. Tomáš Marek jel velmi dobře s pohyboval se mezi 5-8 příčkou, postupně se dostal dkonce až na 4. místo avšak v posledních kolech ho zradily baterky a do cíle nakonec nedojel. I tak nakonec obsadil celkově 8. příčku.

1. Martin Wollanka, 2. Hupo Hönigl, 3. Pichlmeier Bernhard, 4. Sellner Michael, 5. Trauner Rene, 6. Schwarz Christian, 7. Heiss Klemens, 8. Marek Thomas, 9. Hart Robert, 10. Spannbruckner Werner, 11. Bauer Dominic, 12. Toth Bence

-pH-

 


 

Zpět

Vyhledávání