MČR 2010 "B" Buggy Horní Jelení (17.4.)

18.04.2010 22:03

Přesně týden po konání prvního závodu Czech Open v Horním Jelení se opět sjeli na tuto trať závodnící v kategorii Buggy, tentokrát na první podnik MČR 2010 kategorie "B". Vzhledem ke změnám v kalendáři bylo otázkou kolik se tohoto závodu zúčastní jezdců. Nakonec se registrovalo přesně 50 závodníků. Někteří dorazili již v pátek aby potrénovali na místní trati, někteří měli již "natrénováno" ze závodu Czech Open.

Závod byl vypsán na 4 kvalifikační rozjížďky a následné finálové jízdy. Za Bohemia Racing do závodu nastoupilo 15 jezdců, což bylo nejvyšší zastoupení klubu v tomto závodu. Bohužel se nedařilo Tomáši Chaloupkovi, který měl technické problémy v 1/16 finále a tak byl nucen z důvody poruchy motoru odstoupit ve 12 kole. Společně s Jiřím Garbaczewskim tak uzavírali výsledkovou listinu. O jedno místo nad nimi figuroval Tomáš Klein který však do 1/8 finále B nenastoupil též pro technické potíže se svým modelem. Problémy s technikou se bohužel nevyhly ani ostatním jezdcům - Lubošovi Krchovi zhasl motor v 1/8 finále A, Pavlovi Braunovi se stejný problém objevil hned na startu 1/4 finále B, Jirokovi Dvořákovi též zhasnul motor po tankování ve 1/4 finále A z postupové pozice, a bohužel podobný problém s motorem potkal i bratry Kapičky v 1/2 finále kde si drželi též postupová místa do finále. Naopak pěkného výsledku dosáhl Miroslav Fedeleš, který obsadil 2. místo mezi seniory (21.místo celkově). Do samotného finále se nakonec za Bohemia Racing probojoval Libor Lukášek a Michal Šindelář, oba junioři. Michal svým výkonem obsadil 2.místo v juniorské kategorii a Libor skončil mezi juniory na 4. místě.

Celkově závod s přehledem ovládl Martin Bayer a opět se ukázalo, že zatím nemá v tuzemsku konkurenci. Jeho jisté jízdě stačil v prvních kolech pouze Jiří Mára, ale ten nakonec pro technické problémy s motorem obsadil až 6. místo celkově. Druhé místo obsadil Martin Pater a třetí se umístil Jakub Cink. Bohužel letos nám komplikuje bodování do seriálu MČR B fakt, že prvních 5 jezdců dle loňského závěrečného pořadí MČR v tomto seriálu nebodují. Díky tomu tak defacto vítězem je Jakub Cink, který si odváží plný počet mistrovských bodů. Oba Martinové si tak byli z pohledu bodování seriálu MČR B spíše "zatrénovat" na místní trati a je otázkou jak je tento systém spravedlivý vůči jezdcům, kteří nemohli díky tomu v samotném finále do boje o plný počet mistrovských bodů zasáhnout.

kompletní vysledky zde

Zpět

Vyhledávání