Novinky

MČR 2010 Truggy Horní Jelení (18.4.)

19.04.2010 21:58

V návaznosti na MČR B se o den později, tedy v neděli, konal první závod v kategorii 1/8 Truggy. Bohužel asi i díky změnám v systému MČR se do závodu přihlásilo pouze 7 jezdců. Doufejme se tato situace zlepší a pomůže tomu i uvažované Mistrovství Evropy, které by se mělo konat příští rok. Jezdci by tak mohli získat další motivaci.

V samotném závodu byl i díky počtu účastníků znatelně vidět rozdíl ve výkonosti. Kvalifikaci vyhrál Pavel Braun, ale to pouze díky tomu že první jízdy vynechal Honza Kapička a věnoval se svému trochu zanedbanému modelu. Jeho píle se však vyplatila a ve finále jasně dominoval. První tři místa obsadili jezdci Bohemia Racing v pořadí Honza Kapička, Pavel Braun a Luboš Krch, který tak vyhrál kategorii senior.

kompletní výsledky zde

>>

MČR 2010 "B" Buggy Horní Jelení (17.4.)

18.04.2010 22:03

Přesně týden po konání prvního závodu Czech Open v Horním Jelení se opět sjeli na tuto trať závodnící v kategorii Buggy, tentokrát na první podnik MČR 2010 kategorie "B". Vzhledem ke změnám v kalendáři bylo otázkou kolik se tohoto závodu zúčastní jezdců. Nakonec se registrovalo přesně 50 závodníků. Někteří dorazili již v pátek aby potrénovali na místní trati, někteří měli již "natrénováno" ze závodu Czech Open.

Závod byl vypsán na 4 kvalifikační rozjížďky a následné finálové jízdy. Za Bohemia Racing do závodu nastoupilo 15 jezdců, což bylo nejvyšší zastoupení klubu v tomto závodu. Bohužel se nedařilo Tomáši Chaloupkovi, který měl technické problémy v 1/16 finále a tak byl nucen z důvody poruchy motoru odstoupit ve 12 kole. Společně s Jiřím Garbaczewskim tak uzavírali výsledkovou listinu. O jedno místo nad nimi figuroval Tomáš Klein který však do 1/8 finále B nenastoupil též pro technické potíže se svým modelem. Problémy s technikou se bohužel nevyhly ani ostatním jezdcům - Lubošovi Krchovi zhasl motor v 1/8 finále A, Pavlovi Braunovi se stejný problém objevil hned na startu 1/4 finále B, Jirokovi Dvořákovi též zhasnul motor po tankování ve 1/4 finále A z postupové pozice, a bohužel podobný problém s motorem potkal i bratry Kapičky v 1/2 finále kde si drželi též postupová místa do finále. Naopak pěkného výsledku dosáhl Miroslav Fedeleš, který obsadil 2. místo mezi seniory (21.místo celkově). Do samotného finále se nakonec za Bohemia Racing probojoval Libor Lukášek a Michal Šindelář, oba junioři. Michal svým výkonem obsadil 2.místo v juniorské kategorii a Libor skončil mezi juniory na 4. místě.

Celkově závod s přehledem ovládl Martin Bayer a opět se ukázalo, že zatím nemá v tuzemsku konkurenci. Jeho jisté jízdě stačil v prvních kolech pouze Jiří Mára, ale ten nakonec pro technické problémy s motorem obsadil až 6. místo celkově. Druhé místo obsadil Martin Pater a třetí se umístil Jakub Cink. Bohužel letos nám komplikuje bodování do seriálu MČR B fakt, že prvních 5 jezdců dle loňského závěrečného pořadí MČR v tomto seriálu nebodují. Díky tomu tak defacto vítězem je Jakub Cink, který si odváží plný počet mistrovských bodů. Oba Martinové si tak byli z pohledu bodování seriálu MČR B spíše "zatrénovat" na místní trati a je otázkou jak je tento systém spravedlivý vůči jezdcům, kteří nemohli díky tomu v samotném finále do boje o plný počet mistrovských bodů zasáhnout.

kompletní vysledky zde

>>

Czech Open 2010 Horní Jelení

11.04.2010 21:45

Sézóna IC Buggy 2010 začala. První závod seriálu Czech Open se konal přesně týden před zahájením sezóny MČR 2010 na trati v Horním Jelení. Snad i díky tomu že se jednalo o první větší závod letošní sezóny Buggy čítala startovní listina 72 jmen. Bylo zde k vidění i mnoho pravidelných účastníků MČR, kteří si přijeli "zatrénovat" po zimě na první závod MČR "B". Uvidíme za týden jaká bude účast na MČR, kde letos došlo k zásadním změnám pravidel a kalendáře. Doufejme že to nezmění slušnou loňskou účast v celém seriálu.

Závod samotný začal na suché, prašné trati. To se v prvním kole kvalifikací při čtvrté skupině změnilo a právě během této rozjížďky začalo pršet. Bohužel to nebyl jediný deštík za celý den a tak jezdci byli zkoušeni aprílovým počasím, které se sřídalo mezi sluncem, deštěm a kroupami vcelku v pravidelných intervalech. Díky tomu někteří absolvovali pouze první kolo kvalifikací a čekali na svou finálovou jízdu, vzhledem k tomu že v tomto seriálu se do pořadí po kvalifikaci započítává právě jen jedna rozjížďka ze tří. Déšť byl však stále častější a  trať se stala postupně nesjízdná. Celý závod byl tak předčasně ukončem během 1/16 finálové jízdy. Doufejme že za týden bude sv. Petr milostivější k závodníkům i divákům a dočkáme se dokončení závodního zápolení až do samotného finále.

Výsledky po kvalifikacích a jednotlivých rozjižděk zde

>>

MČR 2010 - startovní listiny

31.03.2010 21:30

Na stránkách RCAČR byly zveřejněny oficiální startovní listiny v kategorii Buggy a Truggy pro sezónu 2010.

>>

MČR 2010 "B" Horní Jelení - pozvánka

29.03.2010 18:17

S příchodem dubna je tu i příchod prvního závodu MČR, tentokrát kategorie "B", který se koná o víkendu 17.-18.4. v kategorii Buggy a Truggy. Nezapomeňte se tedy přihlásit na stránkách RCAČR.

>>

MČR 2010 - seznam závodů a pravidla

29.03.2010 18:01

Po jednání odborné komise a schválení pravidel na výkoném výboru, máte možnost nahlédnout do pravidel pro sezónu 2010, nebo si je stáhnout v sekci "ke stažení" ve formátu PDF. Zároveň je zde také ke stažení oficiání seznam závodů MČR 2010.

>>

EFRA - pravidla a seznam výfuků pro sezónu 2010

16.03.2010 21:14

V sekci "ke stažení" je možno stáhnout a prostudovat schválené pravidla a seznam výfuků EFRA pro sezónu 2010 ve formátu PDF.
Doufejme že brzy tak budeme moci učinit i s pravidly pro sezónu MČR 2010.

>>

Výsledek z jednání odborné komise

14.03.2010 08:22

Za účasti zástupců klubů a hostů, proběhlo včera jednání odborné komise k systému a pravidlům MČR Buggy a Truggy pro rok 2010. Po více než čtyřhodinové rozpravě vznikl tento výsledek:

• MČR 2010 v kategorii buggy je rozděleno do dvou naprosto samostatných seriálů - MČR A a MČR B
  • MČR A - 3 závody z toho se do celkového hodnocení jeden "škrtá", závod je vypsán jako dvoudenní
  • MČR B - 7 závodů z toho se do celkového hodnocení dva "škrtají", závod je vypsán jako jednodenní
  • Truggy - 7 závodů z toho se do celkového hodnocení dva "škrtají", závod je vypsán jako jednodenní
  • po celý seriál si nahazují jezdci dle předem stanoveného klíče

To jsou v zásadě hlavní změny pro sezónu 2010. Bohužel se celého jednání zůčastnila pouze část zástupců klubů, kteří se závodů MČR Truggy a Buggy účastní. Rozhodně je to škoda a je vidět jaký mají jednotlivé kluby zájem o dění v tomto sportu. Co se týká možnosti účasti jezdců, tak nakonec toto vstřícné gesto předsedy sekce využily pouze dva. Celá navrhovaná pravidla nyní budou předložena výkonnému výboru RCAČR ke schválení a následně budou zveřejněna na stránkách RCAČR.

>>

Setkání Odborné komise

07.03.2010 10:18

Dne 13.3. proběhne setkání odborné komise, která bude projednávat pravidla na sezónu 2010. Vzhledem k tomu, že změny pravidel a hlavně systém závodů jsou revoluční, předpokládá se diskuze i nečlenů OK. Proto kdo má zájem může dorazit, nebo kontaktovat našeho klubového zástupce v OK tak aby byl seznámen s Vašimi názory a mohl tedy plnohodnotně zastupovat klub Bohemia Racing. Změny v systému MČR k přečtení zde

Níže oficiální pozvánka.

POZVÁNKA

Setkání odborné komise a zájemcuů o kategorii buggy a truggy 1/8 IC
Datum: 13.3.2010, 13,oo hodin
Místo konání: Svitavy, restaurace BOWLING na Strřelnici
GPS: Loc: 49°45'38.437"N, 16°27'38.597"E
Vzhledem k plánovaným změnám v pravidlech a pořádání MČR 2010 v kategotich Buggy a Truggy 1/8 IC, svolávám setkání odborné komise. Setkání se mohou zúčastnit rovněž všichni zájemci, jezdci a jiní aktivní činovnící v těchto kategoriích. Podotýkám, že případná rozhodnutí jsou plně v kompetenci pěedsedy sekce a O.K. Ostaní účastníci si mohou připravit případné návrhy, které budou řešeny v rámci diskuze.
Žádám o potvrzení účasti do.11.3.2010 na email: rcnova@seznam.cz
Program:
1. Začátek- 13,oo
2. Zahájení a seznámení s navhovanými pravidly – předseda sekce
3. Návrhy ostatních členuů O.K.
4. Diskuze, ne-členů OK – tento bod musí projít schválením O.K.

>>

Astra Nitro Cross 2010 - registrace

01.02.2010 10:41

Jako každý rok i letos pořádá v květnu Slavkovský RC autoklub závod 1/8 buggy - Astra Nitro Cross. Dnešním dnem byla zahájena registrace závodníku na stránkách www.astranitrocross.com. Nenechte si ujít jedinečné setkání s řadou zahraničních jezdců.